Premiérové víťazstvo Realu na Wande, Celta opäť zlyhala (LaLiga 23. kolo)

Getafe zažehnalo menšiu krízu a zdolalo Celtu na Coliseum Alfonso Pérez 3:1. Dva góly zaznamenal útočník Jaime Mata. Real Madrid vyhral slávne El Derbi Madrileňo, keď na domácom štadióne Atlética zvíťazil 3:1.

Getafe – Celta Vigo 3:1 (1:1)
Góly: 39. Mata, 62. Molina, 81. Mata – 2. Araujo

Utrápená Celta v dnešnom súboji potrebovala vyhrať a začala fantasticky. Už v druhej minúte otvoril skóre zápasu Nestor Araujo. Potom to už však išlo s klubom, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, z kopca. Ešte do úvodného hvizdu stihol vyrovnať Jaime Mata. Do šatní sa išlo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán dokonal obrat Jorge Molina. Bol to jeho deviaty gól v súťaži. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času rozhodol druhým gólom v zápase Jaime Mata. Gól má ale na triku predovšetkým brankár Celty Rubén Blanco. Celtu v zápase s Getafe vôbec nepodržal, dokonca vyrobil fatálnu chybu, ktorá definitívne rozhodla o osude zápasu.

Atlético Madrid – Real Madrid 1:3 (1:2)
Góly: 25. Griezmann – 16. Casemiro, 42. Ramos (PK), 74. Bale

V slávnom El Derbi Madrileňo dnes padlo viac gólov, ako bývame v poslednej dobe zvyknutí. Prvý strelil brazílsky stredopoliar Casemiro, keď zastrihal perfektné nožnice. Atlético odpovedalo už o 9 minút neskôr. Rýchly brejk zakončil Antoine Griezmann. Bol to jeho jedenásty presný zásah v LaLige. Do kabín išli predsa len o niečo viac vysmiaty hráči Los Blancos. Vedenie im vrátil kapitán Sergio Ramos, ktorý potrestal faul na talentovaného spoluhráča Viníciusa Júniora. Toho v 57. minúte vystriedal Gareth Bale. Welšský krídelník uzatvoril skóre na Wanda Metropolitano. Bol to jeho stý gól za biely balet vo všetkých súťažiach dokopy.

Espanyol Barcelona – Rayo Vallecano 2:1 (0:1)
Góly: 72. Iglesias, 90+5. Darder – 33. Ba

Skóre zápasu otvoril po polhodine hosťujúci celok. Na perfektný center Adriho Embarbu z prvej si výborne nabehol Abdoulaye Ba a prekonal Diega Lópeza. Po zmene strán vyrovnal z bieleho bodu Borja Iglesias.

Sergi Darder bol celý zápas smoliarom. V zápase mu neuznali dva góly, napokon sa však predsa len dočkal. Nakoniec aj tak napol sieť a nutno dodať, že to stálo naozaj za to. Zo smoliara sa napokon stal hrdina.

Girona – Huesca 0:2 (0:2)
Góly: 35. a 40. Avila