Girona šokovala Real, Villarreal predviedol výkon sezóny (LaLiga 24. kolo)

Po sérii víťazstiev dostal v prvom nedeľnom zápase nečakanú facku Real Madrid. Po týždni sa tak vracia na tretie miesto LaLigy. Žltá ponorka konečne zabrala a zaknihovala dôležité víťazstvo, ktoré veľmi potrebovala.

Real Madrid – Girona FC 1:2 (1:0)
Góly: 25. Casemiro – 65. Stuani (PK), 75. Portu

Real Madrid po sérii dobrých výsledkov opäť potvrdil, že to v tejto sezóne nie je bez Cristiana Ronalda ono. Kráľovský klub pritom začal dobre. Už v 25. minúte otvoril skóre brazílsky defenzívny štít Casemiro. Ďalší gól však neprišiel, a tak prišiel zaslúžený trest.

Pusinky odohrali mizerný druhý polčas a dvakrát inkasovali. Najskôr z pokutového kopu vyrovnal najlepší strelec Girony Christian Stuani, víťazný gól strelil o desať minút neskôr jeho kolega z útoku Portu. Girona vyhrala v LaLige naposledy 25. novembra. Tím, ktorý je ohrozený zostupom, dostal ten správny impulz v tom najlepšom čase.

Villarreal CF – FC Sevilla 3:0 (2:0)
Góly: 20. Alvaro, 45. Ekambi, 86. Alfonso

Žltá ponorka dnes večer dala svojim fanúšikom konečne dôvod na úsmev. Už v 20. minúte prekvapil favorizovanú Sevillu 29-ročný obranca Alváro. Krásnou rybičkou rozvlnil sieť hostí. O moment víkendu sa pravdepodobne postaral kolumbijský útočník Carlos Bacca. V 45. minúte našiel pätičkou Ekambiho, a ten bez problémov prekonal zmäteného Tomáša Vaclíka v bráne Sevilly.

V záverečnej päťminútovke už len upravil na konečných 3:0 Alfonso. Sevilla tak opäť potvrdila zlú formu z posledného obdobia. Villarreal naopak získal veľmi potrebné víťazstvo najmä z psychologického hľadiska a dúfa, že svoju krízu práve zažehnal.

Real Betis – Deportivo Alavés 1:1 (1:1)
Góly: 15. Lo Celso – 28. Maripán

Valencia – Espanyol 0:0
ČK: 90. Javi López (ESP)