Hrdinom Mallorcy Cucho, Getafe potrápilo aj Barcu (LaLiga 24. kolo)

Ligový nováčik získal v domácom prostredí ďalšie dôležité body v boji o záchranu. Na Son Moix vyhral vďaka gólu Cucha Hernándeza. Ofenzívny Kolumbíjčan strelil svoj prvý gól v sezóne. Mallorca po troch prehrách v rade konečne bodovala naplno a dočasne sa dostala do bezpečnej zóny.

Šláger kola sa pre Barcelonu vyvíjal v prvom dejstve podľa predstáv. Po góloch Antoineho Griezmanna a Sergiho Roberta viedol favorit zápasu 2:0. Po zmene strán ale náskok navýšiť nedokázal, práve naopak. Ambiciózne Getafe znížilo v 66. minúte. Na viac sa však tretí tím tabuľky nezmohol a z Camp Nou si odniesol tesnú prehru.

Nováčik z Granady prehrával o gól až do 81. minúty. V záverečnej štvrťhodine ale predviedol skvelý obrat a nakoniec sa radoval z cenného víťazstva. Víťazný gól strelil v šiestej minúte nadstaveného času Carlos Fernández.

RCD Mallorca – Deportivo Alavés 1:0 (0:0)
Gól: 63. Cucho

FC Barcelona – Getafe 2:1 (2:0)
Góly: 33. Griezmann, 39. Roberto – 66. Angel

Granada – Valladolid 2:1 (0:0)
Góly: 81. Puertas, 90+6 Fernández – 56. Guardiola