Celta opäť vybuchla, Masip sa predviedol na Camp Nou (LaLiga 24. kolo)

Celta Vigo v rámci 24. kola španielskej LaLigy prehrala na Balaídos s Levante rozdielom triedy. Barcelona vyhrala len tesne s nováčikom súťaže. Potrebovala na to až dve penalty.

Celta Vigo – UD Levante 1:4 (0:2)
Góly: 88. Mendéz (PK) – 20. a 62. Morales, 40. Coke, 89. Mayoral
PK: 49. Boudebouz (Celta)

Klubu zo západného pobrežia Španielska to v tejto sezóne naozaj nejde. Na to, aby sa Kelti udržali v súťaži, sa ešte do konca ročníka poriadne zapotia. To dokázali aj v dnešnom súboji s Levante, ktoré otvorilo skóre zápasu už po dvadsiatich minútach hry. Do úvodného hvizdu stihol klub z Valencie svoj náskok ešte zvýšiť.

Celtu navyše štyri minúty po zmene strán oslabil alžírsky ofenzívny záložník Ryad Boudebouz. Za podkopnutie si vyslúžil okamžitú červenú kartu a napriek protestom sa musel porúčať z trávnika.

Pre Vigo potom nastalo peklo. V 62. minúte pridal svoj druhý gól v zápase José Morales a bolo rozhodnuté. Kontaktný gól Celty prišiel neskoro. Dve minúty pred koncom znížil z pokutového kopu Mendéz. Trojgólové vedenie hosťom vrátil už o minútu neskôr Borja Mayoral.

Real Sociedad – CD Leganés 3:0 (0:0)
Góly: 50. a 59. Oyarzabal, 75. José

Súboj tímov zo stredu tabuľky lepšie zvládol domáci tím zo San Sebastiánu. S Leganés si poradil rozdielom triedy, všetky tri góly však padli až v druhom polčase. Hrdinom zápasu sa stal domáci miláčik Mikel Oyarzabal. 21-ročný záložník rozhodol dvomi gólmi o víťazstve Realu Sociedad.

FC Barcelona – Real Valladolid 1:0 (1:0)
Gól: 43. Messi (PK)

Od Barcelony sa po dvoch ligových zaváhaniach očakávalo v súboji s nováčikom rozhodne viac. Blaugranas potvrdili, že sa nenachádzajú zrovna v najlepšej forme a Valladolid zdolali len najtesnejším možným výsledkom 1:0.

O jediný gól sa z pokutového kopu postaral kapitán a žijúca legenda Barcelony, Lionel Messi. Argentínčan kopal aj druhý pokutový kop, ten sa mu však premeniť nepodarilo. To ho napokon mrzieť nemusí. S 22. gólmi je suverénne najlepším strelcom LaLigy.