Getafe vyhralo malé derby, Barca otočila zápas v Seville (LaLiga 25. kolo)

V prvom sobotňajšom zápase sme videli na Coliseum Alfonso Perez tesnú výhru domáceho Getafe, ktoré si v malom madridskom derby poradilo s Rayom Vallecanom. Sevilla neudržala vedenie s Barcelonou a po hetriku Messiho prehrala 2:4.

Getafe CF – Rayo Vallecano 2:1 (1:0)
Góly: 28. Mata, 68. Molina – 58. De Tomas

Útok madridského Getafe v zložení Mata – Molina šlape ako hodinky. Aj preto sa tímu Pepeho Bordalasa v LaLige tak veľmi darí. Dnes to toto skúsené španielske ofenzívne duo opäť dokázalo. Jaime Mata najskôr otvoril skóre zápasu, v druhom polčase naservíroval svojmu kapitánovi loptu na rozhodujúci gól stretnutia. Desiatym gólom v sezóne upravil na konečných 2:1. Za hostí sa presadil najlepší strelec Raúl de Tomas.

Sevilla FC – FC Barcelona 2:4 (2:1)
Góly: 22. Navas, 42. Mercado – 26. 67. a 85. Messi, 90+3. Suárez

Napriek úvodnému tlaku lídra šli do vedenia domáci. Rýchly brejk zakončil gólom kapitán Jesus Navas. Odpoveď prišla o niekoľko minút neskôr a stála naozaj za to. Lionel Messi strelil nádherný vyrovnávajúci gól z voleja, Vaclík v bráne nemal žiadny nárok. Do šatní napokon išla s lepším pocitom Sevilla. V 42. minúte jej vrátil vedenie Gabriel Mercado.

Druhý polčas bol však v réžii jediného muža. Argentínčan s číslom 10 na chrbte vyrovnal v 67. minúte a päť minút pred koncom riadneho hracieho času zavŕšil hetrik, ktorým rozhodol o víťazstve Blaugranas. Aby toho nebolo málo, dosiahol aj dva historické milníky. Strelil svoj päťdesiaty kariérny hetrik a 650. gól. V nadstavenom čase ešte prihral na gól svojmu veľkému kamarátovi z útoku, Luisovi Suárezovi. Je naozaj otázne, či má tento hráč nejaké limity.

Deportivo Alavés – Celta Vigo 0:0

Utrápená Celta napokon získala v súboji s prekvapením súťaže aspoň bod. V 88. minúte síce Maxi Goméz prekonal domáceho brankára Pacheca, gól však pre jasný ofsajd uznaný nebol, a tak sa duel skončil bezgólovou remízou.

Athletic Bilbao – SD Eibar 1:0
Gól: 1. Garcia

Na úvodný gól nemuseli fanúšikovia na Estadio San Mamés dlho čakať. Už v prvej minúte rozvlnil sieť Raúl García. Napokon to bol jediný presný zásah, takže Baskovia splnili cieľ a získali dôležité tri body do ligovej tabuľky.