Víťazstvo Atlética zariadil Morata, Getafe pokračuje v spanilej jazde (LaLiga 26. kolo)

Celta nedokázala zvíťaziť ani v Eibare, minišláger na Estadio Benito Villamarín ovládli hostia z Madridu. Zápas v San Sebastiáne rozhodol Alváro Morata.

SD Eibar – Celta Vigo 1:0 (0:0)
Gól: 87. Enrich

Tradičný španielsky klub zo západného pobrežia dnes opäť zaváhal. V drese Celty Vigo odohral celý zápas aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka. Prehre s Eibarom však ani on nedokázal zabrániť.

A to aj napriek tomu, že Deportivo Eibar nepremenilo pokutový kop zo 67. minúty. Gól napokon predsa len padol. V úplnom závere zápasu poslala Eibar do vedenia domáca deviatka. Po fantastickej individuálnej práci Marca Cardonu doklepol loptu do prázdnej brány Sergio Enrich.

Real Betis – Getafe CF 1:2 (0:2)
Góly: 75. Joaquín – 20. Cabrera, 44. Mata

Veľmi zaujímavý zápas dvoch ambicióznych celkov hostil Estadio Benito Villamarín v Seville. Lepšie do neho vstúpilo mužstvo z predmestia Madridu. Getafe poslal do vedenia už v 20. minúte stopér Leandro Cabrera. Do polčasu ešte zvýšil vedenie hostí najlepší strelec klubu Jaime Mata.

Betis dominoval na lopte, vyložené šance si však nevybojoval. S výnimkou akcie v 75. minúte. Portugalský záložník William Carvalho posunul loptu skúsenému záložníkovi Joaquínovi, a ten sa z podobných situácii nemýli. Viac gólov Betis nestrelil, a tak sa musel zmieriť s tesnou prehrou 1:2.

Real Sociedad – Atlético Madrid 0:2 (0:2)
Góly: 30. a 33. Morata

Vydarený deň v LaLige prežil predovšetkým nový útočník Atlética Alváro Morata. Dvomi presnými hlavičkami v prvom polčase zariadil víťazstvo Los Colchoneros v San Sebastiáne. Atléti napriek vylúčeniu Kokeho v 62. minúte udržali vedenie a využili ďalšie zaváhanie mestského rivala. Realu Madrid odskočil tím Diega Simeoneho už na 5 bodov.

Valencia CF – Athletic Bilbao 2:0 (0:0)
Góly: 49. Rodrigo, 89. Gameiro

Bitka dvoch remízových kráľov nakoniec na Mestalle predsa len spoznala víťaza. Víťazný gól strelil krátko po zmene strán Rodrigo Moreno. Jeho strela z prvej bola možno najkrajším gólom celého víkendu. V závere zápasu ešte upravil na konečných 2:0 pre domácich jeho kolega z útoku Kevin Gameiro.