Alavés stratil body s Eibarom, Barca si poradila s Rayom (LaLiga 27. kolo)

Deportivo Alavés na domácom štadióne remizovalo s Eibarom 1:1. Úvodný gól zápasu strelil Takashi Inui do siete svojho bývalého zamestnávateľa. Barcelona rozhodla o výhre v druhom polčase. Víťazný gól strelil Lionel Messi z pokutového kopu.

Deportivo Alavés – Eibar 1:1 (0:0)
Góly: 48. Inui – 71. Cardona

Na gól Takashiho Inuiho odpovedal Marc Cardona Rovira presným zásahom v 72. minúte. Jedno z prekvapení LaLigy stratilo v domácom prostredí dôležité body v boji o pohárovú Európu.

FC Barcelona – Rayo Vallecano 3:1 (1:1)
Góly: 38. Piqué, 51. Mesii (PK), 82. Suárez – 24. De Tomás

Na úvodný gól Raúla de Tomása odpovedal ešte v prvom polčase Gerard Piqué. Na Španiela sa v tejto sezóne LaLigy oplatí centrovať. Vysoký Španiel strelil hlavičkou už tretí gól v sezóne, čo je najviac spomedzi všetkých obrancov. V drese Barcelony sa ešte tradične presadila dvojica Messi – Suárez, ktorá po zmene strán zabezpečila víťazstvo domácich.

Getafe – Huesca 2:1 (0:1)
Góly: 50. a 77. (PK) Mata – 35. Enric