Messiho hetrik, famózny záver Valladolidu (LaLiga 28. kolo)

V otváracom zápase nedeľňajšieho programu 28. kola LaLigy sme boli svedkami infarktového záveru pre priaznivcov Eibaru.

Ich tím vyhrával od 54. až do 90. minúty 1:0, nakoniec však z trávnika schádzal bez jediného bodu.

Sevilla dopriala svojmu novému lodivodovi Joaquínovi Caparrósovi úspešnú premiéru, keď si z trávnika Espanyolu odviezla všetky body. O ich zisku rozhodol pokutový kop Ben Yeddera v úvode druhého polčasu. Duel priniesol aj nepeknú bodka, ktorá znamenala červené karty na oboch stranách. Keďže vylúčený bol aj brankár Juan Soriano, ktorý zastúpil zraneného Tomáša Vaclíka, bude zaujímavé sledovať, kto sa v bránke Sevilly predstaví v ďalšom zápase.

Remízový kráľ súťaže Valencia nezostal svojej povesti nič dlžný – hoci gól strelil, ten po posúdení VAR neplatil –  a body si po bezgólovom priebehu rozdelil aj s Getafe. Parádny obrat sa podaril hráčom Villarrealu, ktorí doma s Rayom prehrávali po prvom polčase 0:1, no po prestávke prekonali defenzívu hostí trikrát a zaknihovali tak víťazstvo.

Zápas Betisu s Barcelonou sa niesol v znamení jedného mena. Lionel Messi opäť dokázal svoju extratriedu a pri štvorgólovom triumfe svojho tímu zaznamenal hetrik.