Hrdinom derby Messi, Getafe si pripísalo zbytočnú stratu (LaLiga 29. kolo)

Getafe nezvládlo malé mestské derby a prehralo s Leganés 0:2. Derby v Katalánsku naopak s prehľadom ovládol superfavorit. Celte Vigo sa v dnešnom súboji dvoch utrápených tímov podaril fantastický obrat.

Getafe – Leganés 0:2 (0:0)
Góly: 49. Santos, 83. Juanfran

Jedno z príjemných prekvapení LaLigy dnes nečakane zakoplo na vlastnom štadióne s Leganés a prehralo 0:2. Víťazstvo spečatil v 83. minúte Juanfran, len 4. minúty potom čo prišiel na trávnik.

FC Barcelona – Espanyol Barcelona 2:0 (0:0)
Góly: 71. a 89. Messi

Barcelonské derby opäť ovládol slávnejší klub z Camp Nou. Hrdinom zápasu nebol nik iný, ako hviezdy Argentínčan Lionel Messi, ktorý strelil oba góly.

Výnimočným bol najmä prvý zásah Argentínčana. Priamy kop v 71. minúte totiž zakončil panenkovským spôsobom a celý svet zase raz šokoval. Na druhý zásah mu prihrával jeho brazílsky kolega z útoku Malcom.

Celta Vigo – Villarreal CF 3:2 (0:2)
Góly: 50. a 86. (PK) Aspas, 71. Goméz – 11. Ekambi, 15. Alfonso

Bitku dvoch utrápených celkov LaLigy napokon rozhodol druhým gólom v zápase domáci miláčik Iago Aspas. Chladnokrvným pokutovým kopom rozhodol o veľmi dôležitom víťazstve pre Celtu v boji o záchranu.

Deportivo Alavés – Atlético Madrid 0:4 (0:2)
Góly: 5. Saúl, 11. Costa, 59. Morata, 84. Thomas