Moreno zostrelil Granadu, Real si poradil s Eibarom (LaLiga 29. kolo)

Villarreal nadviazal na zlepšené výkony z pred reprezentačnej prestávky a s prehľadom porazil tabuľkoveého suseda. Tretie víťazstvo v rade zabezpečil hetrikom najlepší strelec žltej ponorky Gerard Moreno. Španiel nastrieľal v tejto sezóne už 19 ligových gólov.

Obhajcu trofeje napokon predsa len nasmeroval za víťazstvom Marco Asensio. Prvý gól mu systém VAR neuznal pre ofsajd, o štyri minúty neskôr si to 25-ročný Španiel vynahradil a strelil svoj štvrtý gól v LaLige. Po zmene strán poistil vedenie Benzema. Real splnil povinnosť a zdolal Eibar 2:0.

Granada – Villarreal 0:3 (0:2)