Real vyhral vo Valencii, Barca s prvou stratou (LaLiga 5. kolo)

Baskickému Deportivu sa konečne podarilo zvíťaziť a zároveň odlepiť z posledného miesta tabuľky. V domácom prostredí si poradilo s rivalom z Bilbaa.

Vinícius Júnior zatiaľ využíva priestor, ktorý mu v novej sezóne dáva Zinedine Zidane a spláca mu to aj s úrokmi. Dnes zariadil ďalšie víťazstvo Realu v LaLige. Majster sa po neúplnom piatom kole prepracoval do čela a to odohral o jeden zápas menej.

Ronalda Koemana čakal na lavičke Barcelony zatiaľ najnáročnejší test. A nezačalo sa to pre neho vôbec dobre. Blaugranas prekvapil už v ôsmej minúte Koemanov krajan Luuk de Jong. Už o dve minúty neskôr bolo opäť vyrovnané. Na 1:1 vyrovnal navrátilec z Bayernu Mníchov Philippe Coutinho. Viac gólov už ale domáci streliť nedokázali a tak si so Sevillou opäť podelili body.

Deportivo Alavés – Athletic Bilbao 1:0 (0:0)
Gól: 74. Ely

Levante – Real Madrid 0:2 (0:1)
Góly: 16. Vinicious, 90+5. Benzema

Cádiz – Granada 1:1 (0:1)
Góly: 48. Alejo – 27. Sánchez

Barcelona – Sevilla 1:1 (1:1)
Góly: 10. Coutinho – 8. de Jong