Real schladil Celtu, sevillské derby bez víťaza (LaLiga 17. kolo)

Žltej ponorke sa vstup do nového roku podaril. V domácom prostredí si tesne poradila s Levante.

Skóre sa menilo už v 19. minúte. Po prihrávke Alfonsa Pedrazu rozvlnil sieť Nino. Ďalší gól padol až po zmene strán. Gerard Moreno na sekundu zaváhal ale napokon to predsa len vyskúšal a urobil dobre. V 54. minúte strelil víťazný gól žltej ponorky. V 73. minúte už iba korigoval hosťujúci Leon. Domáci favorit si tesné vedenie dokázal postrážiť a po sérii neúspechov konečne bodoval naplno.

Jedno z najpopulárnejších španielskych derby víťaza nespoznalo. Betis remizoval na Estadio Benito Villamarín so slávnejším rivalom 1:1 a po záverečnom hvizde je z výsledku určite sklamaný. Najmä Nabil Fekir, ktorý v 75. minúte nepremenil pokutový kop.

Ronaldov Real Valladolid zaknihoval na predmestí Madridu mimoriadne dôležité víťazstvo. Do vedenia sa dostal aj so šťastím, ale to predsa praje pripraveným. Na správnom mieste stál v správny čas Shon Weissman.

Majstrovský Real ukončil fantastickú sériu Celty bez prehry. V domácom prostredí strelil obhajca titulu dva góly a udržal si čisté konto. O víťazstvo sa postarala dvojica Lucas Vazquéz a Marco Asensio. Lucas otvoril skóre už v šiestej minúte po prihrávke Asensia, v druhom polčase si Španieli úlohy vymenili.

Villarreal – Levante 2:1 (1:0)