Real víťazom El Clásica (LaLiga 7. kolo)

Prvé El Clásico v novej sezóne ovládol Real Madrid. Obhajca titulu vyhral na Camp Nou 3:1 aa dočasne sa prepracoval do čela ligovej tabuľky. Barcelona prehrala druhý ligový zápas v rade a momentálne stráca na Real už šesť bodov. Odohrala však o jeden zápas menej.

Hoštujúci celok mal raketový nástup do zápasu. Skóroval už v úvodnej päťminútovke z prvej výraznejšej šance zápasu. Z vedenia sa pusinky radovali iba necelé tri minúty. Skóre vyrovnal mladučký zázrak Blaugranas a najlepší strelec LaLigy Ansu Fati. Bol to jeho štvrtý presný zásah v aktuálnej sezóne. Koemanovu dôveru spláca aj s úrokmi.

K najlepším mužom Barcelony patril aj po zmene strán. Napriek šanciam už ale domáci skórovať nedokázali. Zlom prišiel po hodine hry. Clément Lenglet stiahol Sergia Ramosa v pokutovom území a hlavný rozhodca správne nariadil pokutový kop. K jeho realizácii sa postavil práve kapitán Los Blancos, ktorý v podobných situáciách zaváha len zriedka. Penaltu nekopol ideálne, lopta napriek tomu skončila v sieti. Barca vyrovnať nedokázala, práve naopak. V záverečných minútach upravil na konečných 3:1 z pohľadu hostí striedajúci Luka Modrič.

Luisovi Suárezovi to v červeno-bielom drese sype. V piatom zápase zaznamenal už štvrtý gól a spoločne s Fatim a Alcácerom vedie tabuľku strelcov. Atlético poskočilo na druhé miesto tabuľky za Real Madrid. Na nenávideného rivala stráca dva body. Odohralo však o jeden zápas menej.

Barcelona – Real Madrid 1:3 (1:1)
Góly: 8. Fati – 5. Valverde, 63. Ramos (PK), 90. Modrič

Atlético Madrid – Real Betis 2:0 (0:0)
Góly: 46. Llorente, 90+1. Suárez
ČK: 74. Montoya