Celta potvrdila formu, Real je druhý (LaLiga 14. kolo)

Celta Vigo prežíva tesne pred sviatkami fantastické obdobie. Vyhrala štvrtý zápas v rade. Dnes si poradila v domácom prostredí s Deportivom Alavés. Hrdinom duelu sa stal dvojgólový Brais Mendez.

Real to na Estadio Municipal de Ipurua opäť nemal jednoduché. Už v trinástej minúte síce viedol v Eibare 2:0. Domáci tím sa ale nevzdal. V 28. minúte sa Eibaru vyplatil vysoký pressing. Nádherným spôsobom znížil na 1:2 skúsený, 31-ročný útočník Kike Garcia. Majster si napokon tesné vedenie dokázal udržať. V nadstavenom čase pridal rozhodujúci gól Lucas Vázquez.

Celta Vigo – Deportivo Alavés 2:0 (1:0)