Sociedad “privítal” Elche medzi elitou (LaLiga 3. kolo)

Getafe nedokázalo skórovať v súboji s Deportivom Alavés ani raz a prinieslo si len bod za bezgólovú remízu. Real Sociedad dal Elche v prvom zápase pocítiť rozdiel medzi druhou a prvou ligou. Baskický tím rozhodol o víťazstve v druhom polčase.

Prvý gól majstra strelil v novej sezóne Federico Valverde. Jeho Real sa ale v zápase s Betisom ešte poriadne zapotil. Domáci otočili skóre vo svoj prospech za dve minúty. Do šatní šli za stavu 2:1. Po zmene strán bolo opäť vyrovnané. Vlastný gól bol pripísaný domácemu Emersonovi. Vedenie na stranu favorita vrátil kapitán Sergio Ramos. V 82. minúte premenil pokutový kop.

Deportivo Alavés – Getafe 0:0

Elche – Real Sociedad 0:3 (0:0)
Gól: 55. Portum 77. Januzaj, 90+4. Lopéz

Real Betis – Real Madrid 2:3 (2:1)
Góly: 35. Mandi, 37. Carvalho – 14. Valverde, 48. Emerson, 82. Ramos