Suárez prispel k drtivému víťazstvu Atlética (LaLiga 3. kolo)

Levante vyhralo v úvodnom zápase dňa v Osasune 1:3. Víťazstvo poistil na začiatku poslednej desaťminútovky José Morales. Athletic Bilbao získal dôležité tri body v Eibare. O víťazstve Baskov rozhodol druhým gólom v zápase Unai López.

Luis Suárez sa v novom pôsobisku prezentoval najlepšie ako mohol. K vysokému víťazstvu Atlética prispel dvomi gólmi a to odohral iba dvadsať minút. Atléti zviíťazili v prvom zápase jednoznačne 6:1. Granade pripravili prvú prehru v sezóne.

Barcelona si na úvod ročníka schuti zastrieľala. V prvom zápase sezóny zničila na Camp Nou ambiciózny Villarreal. V hlavnej úlohe bol mladučký Ansu Fati, ktorý zaznamenal dva góly za štyri minúty.

Osasuna – Levante 1:3 (1:1)
Góly: 38. Torres – 41. Melero, 77. Roger, 81. Morales

Eibar – Athletic Bilbao 1:2 (0:1)
Góly: 48. Kike – 40. a 87. Lopez

Atlético Madrid – Granada 6:1 (1:0)
Góly: 9. Costa, 47. Correa, 65. Felix, 72. Llorente, 85. a 90+3. Suárez

Barcelona – Villarreal 4:0 (4:0)
Góly: 15. 19. Fati, 35. Messi (PK), 45. (Torres (VG)