Líder cestuje do Cádizu, Getafe do Eibaru

Tri stretnutia vám ponúkneme aj z prostredia španielskej najvyššej súťaže. Getafe cestuje do Eibaru, zatiaľ čo sa Real Sociedad predstaví na pôde nováčika z Cádizu. Program zakončíme v Baskicku. Deportivo Alavés vyzve Valenciu.

Hráčom madridského Getafe padla prestávka od ligového futbalu vhod. Tesne pred ňou sa dostalo do menšej krízy, nevyhralo ani jeden zápas z posledných troch. Remizovalo vo Valencii, v domácom prostredí prehralo s Granadou a naposledy aj s Villareaom. Kvôli tomu sa prepadlo až na dvanáste miesto v tabuľke a to dnes plánuje vylepšiť. V Eibare sa mu tradične darí. Naposledy tu Getafe vyhralo 1:0. Víťazný gól strelil Ángel Rodríguez. Domáci sa naopak po ťažkom úvode dostávajú do formy a začínajú zbierať body. Z posledných piatich duelov prehrali iba jediný.

Krátko po štvrtej hodine sa spoločne presunieme do Cádizu. Na štadióne nováčika sa predstaví prekvapivý líder tabuľky. Po deviatich zápasoch je na prvom mieste baskický Real Sociedad. A plánuje na ňom zostať. Po prehre s Valenciou vyhrali Baskovia päť ligových zápasov v rade. Okrem toho sa im darí aj v európskych pohároch. Porazili Rijeku i holandský Alkmaar. Jedinú prehru im v posledných týždňoch pripravil Neapol. Dnešného súpera však rozhodne nesmú podceniť. Cádiz patrí k najväčším prekvapeniam úvodu ročníka. Svoje by o tom vedel povedať aj majstrovský Real Madrid, ktorý Cádizu podľahol v domácom prostredí. Navyše mu nedokázal streliť ani gól. Okrem toho Cádiz obral o body aj Bilbao a Villarreal. Cádiz získal viac bodov, ako sa očakávalo a preto panuje v šatni fantastická nálada. Vo väčšine zápasov nemá nováčik čo stratiť a hrá uvoľnene, a práve to je voda na jeho mlyn.

Do tempa sa po slabom začiatku dostáva aj Deportivo Alavés. Po víťazstve vo Valladolide obralo Deportivo o dva body aj Barcelonu. Tesne pred prestávkou si body podelilo aj s Levante. Dnes večer si zmeria sily s ďalším klubom z Valencie. Do Alavésu priletia netopiere z Mestally. Tí sú po sérii zlých výkonov nabudený pozitívnym výsledkom z minulého kola. V domácom prostredí previedli famózny výkon a nečakane zostrelili majstrovský Real štyrmi gólmi napriek tomu, že prehrávali po góle Karima Benzemu. Najväčšiu pozornosť na seba strhol 23-ročný záložník Carlos Soler. Mladý Španiel premenil na Mestalle tri penalty napriek tomu, že pri prvom pokuse zaváhal.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.