De Tomás opäť spasil Espanyol, Real vyhral v Pamplone (LaLiga 23. kolo)

Raúl de Tomás prišiel do Barcelony s tým, aby zachránil Espanyol v LaLiga a zatiaľ sa mu to darí nad očakávania. Vo štvrtom zápase ligovom zápase strelil štvrtý gól. Vedenie môže byť s jeho angažovaním nadmieru spokojné.

Líder tabuľky nezaváhal ani v 23. kole na štadióne El Sadar v Pamplone. Po štvrťhodine hry síce Real prehrával po góle Unaia Garciu, ešte do polčasu však stihol skóre otočiť vo svoj prospech. Ďalšie dva góly do siete Osasuny padli až v záverečných minútach zápasu. O oba sa postarali striedajúci hráči Lucas Vázquez a Luka Jovič.

Celta Vigo doma vybojovala nesmierne cenné body potom, ako dokázala otočiť nepriaznivý stav v súboji so silnou Sevillou. Vďaka tomuto víťazstvu sa Kelti po dlhej dobe dostali zo zostupového pásma. Aktúálne sú na sedemnástej pozícii a majú dvojbodový náskok pred Mallorcou.

Barcelona nedovolila Realu odskočiť na rozdiel šiestich bodov a nakoniec zdolala Betis na jeho štadióne 3:2. Domáci pritom dvakrát v zápase viedli. O víťazovi nakoniec rozhodol stopér Clement Lenglet. Francúz si ale víťazstvo na konci zápasu nevychutnal, pretože sa pár minút po gólovej radosti porúčal z trávnika kvôli druhej žltej karte.

Espanyol Barcelona – RCD Mallorca 1:0 (0:0)
Gól: 58. De Tomás

Osasuna – Real Madrid 1:4 (1:2. Lucas)
Góly: 14. Garcia – 33. Isco, 38. Ramos, 84. Lucas, 90+2. Jovič

Celta Vigo – Sevilla 2:1 (0:1)
Góly: 78. Aspas, 90+1. Sisto – 23. El Nesyri

Real Betis – FC Barcelona 2:3 (2:2)
Góly: 6. Canales, 26. Fekir – 9. de Jong, 45+3. Busquets, 72. Lenglet
ČK: 76. Fekir (Betis) – 79. Lenglet (Barca)