LaLigové kluby doháňajú zameškané, šláger v Madride

Madridské Atlético dostane v utorkovej dohrávke šancu na piate ligové víťazstvo v rade, do cesty sa mu ale postaví ambiciózny výber zo Sevilly. Pozrieme sa aj do Granady, kde bude chcieť domáce mužstvo zareagovať na víkendový výprask víťazstvom proti predposlednej Osasune.

Atlético Madrid i FC Sevilla mali v lete z dôvodu úspešného ťaženia v európskych pohároch ešte kratšiu prestávku ako ostatné kluby v krajine. Z tohto dôvodu im vedenie ligy umožnilo výnimku a šláger prvého kola odložilo. Aj preto Los Colchoneros odohrali najmenej zápasov zo všetkých.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Voľno mali aj tento víkend, pretože ich súboj s Bilbaom bol preložený kvôli zlým poveternostným podmienkam. Atléti tak odohrali v aktuálnom ročníku iba pätnásť stretnutí, no aj napriek tomu vedú španielsku najvyššiu súťaž o bod pred Realom, ktorý odohral o tri zápasy viac.

V dnešnej dohrávke tak môžu byť zverenci Diega Simeoneho maximálne uvoľnení, ani prípadná prehra by im situáciu neskomplikovala. Domáci budú chcieť aj napriek tomu bodovať naplno a svoj náskok pred nenávideným mestským rivalom a zlepšujúcou sa Barcelonou ešte navýšiť. Dnes večer to ale bude poriadne náročné. Sevilla je vo forme, v LaLige naposledy podľahla Realu začiatkom decembra a odvtedy ťahá šesťzápasovú sériu bez prehry, počas ktorej body stratila len dvakrát.

Atlético Madrid – Sevilla (komentuje T. Bahník)

V Granade panuje napriek posledným výsledkom s aktuálnou sezónou spokojnosť. Mužstvo Diega Martineza okupuje po sedemnástich odohraných zápasoch vynikajúcu siedmu pozíciu. Do nového roka ale nevkročilo tou správnou nohou, v dvoch úvodných zápasoch roka nezískala ani bod. Najskôr nepochodila v Eibare, kde prehrala 0:2 a o týždeň neskôr dostala facku od kritizovanej Barcelony, ktorá pravdepodobne predviedla svoj výkon sezóny.

Podvečer sa Granada pokúsi na Estadio Nuevo Los Cármenes vrátiť na víťaznú vlnu. Dostane ideálnu príležitosť, pretože v domácom prostredí privíta utrápenú Osasunu. Mužstvu z Pamplony patrí v tabuľke až predposledné miesto a na záchranu momentálne stráca tri body.

Granada – Osasuna (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.