Do Ríma sa valí rozbehnutá Atalanta, Lazio cestuje pod Vezuv

Štvrtkový program na DIGI SPORT obohatia dva šlágre Serie A, ktorými uzavrieme 32. kolo.

Prvým z nich bude súboj o pohárovú Európu na Stadio Olimpico, kam zavíta ambiciózna Atalanta Bergamo. Tá sa opäť v kľúčovej fáze sezóny rozohrala a trhá jedného súpera za druhým.

Naposledy silu Nerrazzurri pocítil Juventus, ktorý čiernemu koňovi posledných sezón podľahol 0:1. Teraz čaká Bergamaschi ďalší náročný súboj, vo večnom meste si zmeria sily s AS Rím.


Giallorossi si naopak formu v závere sezóny vôbec nenačasovali dobre. Vyhrali iba jeden duel z piatich, naposledy dostali nepríjemnú facku od šestnásteho Turína.

Atalanta zvíťazila päťkrát v rade a momentálne má najlepšiu formu v súťaži. Navyše, tretí rok po sebe nastrieľala najviac gólov v Serie A. V tomto ročníku sa najviac darí Luisovi Murielovi, ktorý sa do čierneho trafil 18-krát. Jeho kolega Duván Zapata strelil 13 gólov, štyri z nich zaznamenal v posledných štyroch kolách. Najlepším strelcom AS je s desiatimi gólmi Jordan Veretout.

Súboje s rímskym AS hráčom Atalanty chutia. Bergamaschi vyhrali tri vzájomné zápasy v rade a neprehrali ani jeden duel z posledných šiestich. Rimania získali tri body ešte v sezóne 2017/18 v Bergame, doma sa im to naposledy podarilo v roku 2014.

AS Rím – Atalanta (komentuje M. Petro)

Nemenej atraktívny duel uvidíme na Stadio Diego Armando Maradona, kde sa v priamom súboji stretnú ďalší dvaja uchádzači o európske poháre. Neapol plánuje v domácom prostredí zastaviť Lazio, ktoré sa podobne ako Atalanta, dostalo v závere sezóny do formy.

Biancocelesti vyhrali päť duelov v rade a vďaka viacerým zaváhaniam rivalov sa vrátili do boja o poháre. Poskočili na šieste miesto pred AS, na piaty Neapol strácajú pred dnešným duelom iba dva body. Navyše majú ešte jeden zápas k dobru. Oba tímy majú ešte nádej na umiestnenie v prvej štvorke, dnes ale nemôžu stratiť ani bod. Z tohto pohľadu môže ísť o kľúčový duel.

V posledných štyroch vzájomných ligových stretnutiach zohralo dôležitú úlohu domáce prostredie, vždy sa z víťazstva radovali domáci futbalisti. Neapol si bude musieť dávať pozor na Cira Immobileho, ktorý sa presadil v piatich ligových dueloch proti Neapolu v rade.

Neapol – Lazio (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.