Prepíše Lincoln City klubovú históriu?

Včera sme spoznali kompletné zloženie Premier League pre budúcu sezónu, dnes popoludní sa vo Wembley rozhodne aj o poslednom účastníkovi Championship.

Rozhodne sa medzi tretím a piatym najlepším celkom League One. Blackpool zakončil sezónu vynikajúcim spôsobom, posledné štyri ligové zápasy vyhral. Ani to mu však na priamy postup nestačilo, za druhým Peterborough zaostal o sedem bodov.

Lincoln City postúpil do play-off vďaka náskoku, ktorý si dokázal vybudovať najmä v jesennej časti. V decembri sa dokonca vyhrieval na špici. Jar ale z jeho pohľadu vôbec nebola dobrá, z dvadsiatich zápasov vyhral iba sedem. Napriek tomu sa dokázal udržať v prvej päťke.

Do finále play-off postúpil cez štvrtý Sunderland. O postupe rozhodol v prvom zápase, keď využil domáce prostredie a vyhral 2:0. V Sunderlande prehral 1:2 ale na postup mu to stačilo.

Aj Blackpool rozhodol o postupe v prvom semifinále. Oxford v ňom zostrelil rozdielom triedy. V odvete to nakoniec bola poriadna prestrelka, Blackpool ale dokázal streliť v prvom polčase dva góly a futbalisti Oxfordu vedeli, že sa s finále vo Wembley môžu rozlúčiť.

Pri pohľade na aktuálnu formu je miernym favoritom na postup Blackpool, ktorý od februára prehral iba dva zápasy. Blackpool urobí všetko preto, aby si po siedmich rokoch zahral druhú najvyššiu súťaž. Lincoln City zabojuje o premiérovú účasť.

Blackpool – Lincoln City (komentuje K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.