Leicester ide pre body na Turf Moor, diabli do Londýna

Dnešný večer spríjemnia fanúšikom anglickej Premier League dva zápasy, v ktorých sa pozrieme do Burnley a neobídeme ani hlavné mesto.

Dejiskom prvého zápasu bude Turf Moor. V Burnley je po dvoch vydarených ročníkoch situácia pomerne vážna, The Clarets sa po vysokej prehre s Tottenhamom 0:4 nachádzajú na 15. mieste tabuľky. Doteraz nazbierali 28 bodov a k dobru majú päť. Podvečer ich čaká ešte náročnejší súper ako klub zo severu Londýna, na Turf Moor zavíta tretí najlepší celok ročníka.

Štvorzápasovú sériu Leicesteru bez prehry ukončil v minulom kole londýnsky Arsenal. Kanonieri zvíťazili na King Power Stadium 3:1 a bola to druhá prehra Foxes v rade. Tri dni pred zápasom s Arsenalom ich z Európskej ligy nečakane vykopla Slavia Praha.

Vypadnúť hneď v prvom kole je vo väčšine prípadov lepšie, ako skončiť v semifinále, alebo prehrať vo finále. Brendan Rodgers má so svojimi zverencami o starosť menej, líšky budú mať viac energie a sily v záverečných bojoch o miestenku do Ligy majstrov.

Burnley – Leicester (komentuje M. Skáčik)

O pár hodín neskôr sa dá lopta do pohybu v Londýne, Crystal Palace privíta v Selhurst Parku dvadsaťnásobného šampióna Premier League z Manchestru. Prvýkrát v histórii sa ho pokúsia zdolať dvakrát v jednej sezóne, v prvom vzájomnom zápase dosiahli veľkolepé víťazstvo 3:1 na Old Trafford. Situácia sa ale odvtedy výrazne zmenila, najmä v červenej časti Manchestru.

Manchester United má o sedemnásť bodov viac ako orly, dnes si plánuje pripísať ďalšie tri a posilniť svoje šance na zisk miestenky do Ligy majstrov. Na Citizens momentálne stráca už 15 bodov a titul z toho s najväčšou pravdepodobnosťou opäť nebude. S ohľadom na okolnosti a na veľmi slabý začiatok ale môžu byť fanúšikovia i vedenie klubu s aktuálnym priebehom spokojné.

Crystal Palace – Manchester United (M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.