Leicester v snahe upevniť si pozíciu

V pondelkovej dohrávke dostane Leicester City príležitosť poistiť si tretie miesto v Premier League.

Na King Power Stadium privíta londýnsky Crystal Palace. Ligový šampión z roku 2016 sa v domácom prostredí pokúsi využiť zaváhania West Hamu a Liverpoolu, ale zároveň si bude chcieť udržať štvorbodový odstup pred dotierajúcou Chelsea.

Ak chcú líšky zabrániť minuloročnému scenáru zo záveru sezóny, kedy v poslednej chvíli prišli o miestenku do LM, potrebujú bodovať naplno. Ak Leicester dnes nadviaže na výkony z minulého týždňa, tak s tým nebude mať najmenší problém. Líšky si najprv počas minulého víkendu vybojovali účasť vo finále FA Cupu, v ktorom sa predstavia prvýkrát od roku 1969, keď v semifinále vyradili Southampton.

Na veľký úspech nadviazali aj v lige, v strede týždňa schladili vášne West Bromwichu. Nováčika zostrelili rozdielom triedy, pričom gólové suchoty v Premier League ukončil Jamie Vardy.

Crystal Palace okupuje 13. miesto v tabuľke s jedenásťbodovým náskokom pred Fulhamom. Posledný zápas odohral 10. apríla, v derby s Chelsea inkasoval štyrikrát. V Leicesteri budú mať hostia výhodu. Oddýchli si viac ako dva týždne a to môže byť v tejto fáze sezóny rozhodujúce.

Leicester – Crystal Palace (komentuje M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

SKY BET CHAMPIONSHIP – záznam
18:00 Reading – Swansea (K. Jakubovič)