Lewandowski si ide po rekord, kľúčový zápas pre Union

V Bundeslige je v sobotu na programe päť duelov. Dva z nich vám ponúkneme v priamom prenose.

Staronový majster z Mníchova zavíta na Schwarzwald-Stadion, kde svoje domáce zápasy hráva momentálne deviaty Freiburg. Domáci v tejto sezóne opäť s prehľadom splnili cieľ, ktorým bola záchrana, a tak si môžu zvyšné dva zápasy vychutnať naplno.

Ten dnešný si určite vychutná Nils Petersen, ktorý si v kariére zahral aj za Bayern Mníchov. Výraznejšiu stopu v ňom však nezanechal, v sezóne 2011/12 nastúpil iba do deviatich bundesligových zápasov, v ktorých strelil 2 góly. Potom odišiel na tri roky do Werderu Brémy.

Hviezdou sa však stal až vo Freiburgu, kde je s 95 gólmi historicky najlepším strelcom klubu. V tejto sezóne sa do čierneho trafil osemkrát a po Grifovi je druhým najlepším kanonierom tímu.

Bayern má v kádri oveľa väčší kaliber. Robert Lewandowski potvrdzuje, že vek je iba číslo a z individuálneho hľadiska prežíva najlepšiu sezónu. Sympatický Poliak nastrieľal v tomto ročníku neuveriteľných 39 gólov a to odohral iba 27 zápasov! Na prekonanie gólového rekordu legendárneho Gerda Müllera mu už chýba iba jeden presný zásah.

Pokiaľ by sa vyhol zraneniam, tak by ho prekonal už dávno, pretože jeho strelecká efektivita je v tejto sezóne naozaj neuveriteľná. Bavori už o nič nehrajú, v tejto sezóne opäť splnili hlavný cieľ a teraz sa budú spoločne snažiť svojmu elitnému kanonierovi k prekonaniu rekordu pomôcť.

Freiburg – Bayern (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

O body sa naopak bude tvrdo bojovať v BayArene v Leverkusene. Bayer si môže v prípade víťazstva definitívne poistiť miestenku do Európskej ligy, zatiaľ čo Union Berlín by si ziskom troch bodov udržal nádej na postup do európskej pohárovej súťaže číslo tri, o ktorú sa momentálne na diaľku naťahuje s Borussiou Mönchengladbach. Európska konferenčná liga štartuje už od novej sezóny.

Bayeru Leverkusen bude chýbať najväčšia ofenzívna zbraň. Jamajčan Leon Bailey si minulý víkend v zápase s Werderom zlomil prst na nohe a sezóna pre neho skončila. Do zápasu pravdepodobne nebude môcť naskočiť ani najlepší strelec Lucas Alario. Argentínčan má problémy so stehnom. V základnej zostave dostane priestor deväťgólový český útočník Patrik Shick.

Leverkusen – Union Berlín (M. Skáčik)

Extra GO
15:25 DS9 Hertha Berlín – Kolín 
15:25 DS8 Mönchengladbach – Stuttgart
15:25 DS7 Augsburg – Brémy