Líder LaLigy sa predstaví u Getafe, Real Sociedad vyzve netopiere

Španielska LaLiga odštartuje v utorok štvrté kolo novej sezóny dvomi zápasmi a oba budete môcť sledovať v priamych prenosoch DIGI SPORT 1.

Ako prví sa o slovo prihlásia Real Sociedad a Valencia, ktorým v poriadne “rozbitej” tabuľke (kvarteto tímov odohralo len jeden a rovnako kvarteto len dva zápasy) patrí miesto v najlepšej pätici. A to aj napriek tomu, že domáci, aktuálne tretí, majú na konte len jednu výhru a dve remízy a hostia, momentálne piati, dokonca iba jednu výhru, jednu remízu a jednu prehru. Postavenie tímov tak môže byť poriadne klamlivé a po skompetizovaní neodohraných stretnutí môžu tabuľkou putovať rýchlo nadol.

Aby tomu predišli, potrebujú ďalšie body a o tie sa pobijú vo vzájomnom súboji. Z pohľadu predchádzajúcich meraní síl majú navrch domáci, ktorí naposledy vo februári na svojom štadióne zvíťazili 3:0 a z dvoch zápasoch vo Valencii si odviezli dva body za remízy 1:1 a 0:0.

18:55 DS1 Real Sociedad – Valencia (komentuje T. Bahník)

O duel tímov z horných priečok tabuľky pôjde aj na Vanue Coliseum Alfonso Pérez, kde Getafe vyzve aktuálneho lídra súťaže Real Betis. Getafe patrí k tímom, ktoré v tejto sezóne LaLigy odohrali len dva zápasy, v nich zdolalo doma Osasunu 1:0 a tento víkend remizovalo na trávniku Deportiva Alavés 0:0.

Hosťom vyšiel vstup do ročníka fantasticky, k triumfu na trávniku Deporiva Alavés 1:0 pridali doma výhru 2:0 nad Realom Valladolid. Pred pár dňami siahali aj na cenné víťazstvo nad obhajcom titulu Realom Madrid, vlastný gól a vylúčenie Emerson a v 82. minúte premenená jedenástka Sergia Ramosa ale znamenali obrat v prospech bieleho baletu.

Zelenobieli by si radi napravili chuť, no proti Getafe sa im dlhodobo nedarí. Ich posledná výhra v pomere 1:0 sa zrodila ešte v apríli 2018, v nasledujúcich štyroch zápasoch sa až trikrát z výhry tešilo Getafe a raz sa body delili.

21:25 DS1 Getafe – Real Betis (T. Bahník)

Záznam EFL Championship na PREMIER SPORT
21:00 Derby County – Blackburn (komentuje K. Jakubovič)