Liga majstrov: Top momenty 6. kola skupinovej fázy

Skupinovú fázu Ligy majstrov v sezóne 2017/18 máme za sebou. A aj jej posledné kolo bolo bohaté na zaujímavé okamihy. Prinášame vám výber niektorých z nich.

Maribor prvú výhru neubránil

Maribor siahal vo svojom poslednom tohtosezónnom zápase v Lige majstrov na vôbec prvé víťazstvo. Proti Seville viedol od 10. minúty po góle Tavaresa, v 75. minúte však hostia prelomili po obliehaní obranné hradby domácich, k čomu prispel aj nie práve vydarený zákrok brankára Handanoviča.

Gól striedajúceho Gansa tak znamenal, že Maribor sa s LM rozlúčil s bilanciou nula výhier, tri remízy a tri prehry.

Fab Four v plnej paráde

Ofenzívna úderka Liverpoolu Firmino, Mané, Salah a Coutinho aj v zápase proti Spartaku Moskva predviedla, prečo sa postarala až o 19 gólov svojho tímu v skupinovej fáze LM.

Pri zásahu na 2:0 sa do vyšachovania obrany hostí zapojilo kompletné kvarteto Liverpoolčanov. To malo najväčšiu zásluhu aj na zdrvujúcom debakli Moskovčanov v pomere 7:0, keď Coutinho zaznamenal hetrik, Mané dva góly a Firmino so Salahom pridali po jednom.

Liga majstrov na jar bez Atlética

Diego Simeone si túto sezónu Ligy majstrov predstavoval určite inak. Napriek tomu, že žreb k Atléticu Madrid nebol práve prívetivý, veď mu do skupiny zaradil AS Rím aj londýnsku Chelsea, Los Colchoneros určite nemali v pláne bookovať si v jarnej časti letenky na zápasy Európskej ligy UEFA.

Atlético môžu mrzieť okrem domácej prehry s Chelsea gólom z 94. minúty najmä dve remízy s Karabachom, ktoré boli pre nováčika LM vôbec jedinými bodmi v skupine. V záverečnom kole na Stamford Bridge by tak nič nevyriešilo ani víťazstvo, keďže Rimania svoju úlohu doma zvládli, no prísť o výhru kvôli vlastnému gólu tak či tak zamrzí.

United stačili na obrat dve minúty

CSKA Moskva živilo nádeje na postup do jarnej časti Ligy majstrov na Old Trafford až do 64. minúty. Na Moskovčanov možno doľahli aj správy z Lisabonu, kde ich priamy konkurent v boji o druhú miestenku zo skupiny A Bazilej viedol, čo by pri horších vzájomných zápasoch aj tak znamenalo pre CSKA koniec.

Vyrovnanie tak priniesol zásah Lukakua a obrat United dokonal už o pár desiatok neskôr Rashford.

Famózny reflex Cillessena

Jediný inkasovaný gól za šesť zápasov skupinovej fázy – to je skvelá vizitka defenzívy Barcelony v tejto sezóne LM.

V zápase proti Sportingu Lisabon k tomu prispel aj brankár Jasper Cillessen, ktorý skvelým reflexom zneškodnil obrovskú šancu jeho reprezentačného kolegu Bas Dosta.