Lipsko chce doraziť Kolín, zároveň bude čakať pomoc od Bayeru

V strede týždňa odvysielame takmer kompletné 30. kolo nemeckej Bundesligy.

V utorok vám z najvyššej nemeckej futbalovej súťaže v priamom prenose ponúkneme tri atraktívne stretnutia. Program zahájime podvečer v Kolíne, kde pôjde o veľa. Domáci, rovnako ako hostia z Lipska, potrebujú z rozdielnych dôvodov získať všetky tri body.

Capkovia nazbierali v predchádzajúcich deviatich kolách iba dva body a dostali sa do poriadne nepríjemnej situácie. Momentálne ťahajú najdlhšiu sériu bez víťazstva v Bundeslige v klubovej histórii. Na konte majú iba 23 bodov a sú predposlední, na záchranu strácajú štyri body.

Lipsko na druhej strane ešte stále nevzdalo boj o titul, aj keď si v ostatnom kole opäť výrazne skomplikovalo situáciu. Po bezgólovej remíze s Hoffenheimom stráca mužstvo mladého Juliana Nagelsmanna na Bayern päť kôl pred koncom priepastných sedem bodov.

Kolín – RB Lipsko (komentuje S. Suvák)


Večer budete mať na výber z dvoch možností. Tou prvou bude stretnutie v Deutsche Bank Parku vo Frankfurte. Eintracht bude chcieť víťazným spôsobom zareagovať na víkendové fiasko z Mönchengladbachu a zvýšiť svoje šance na postup do Ligy majstrov.

Eintracht podľahol Borussii zahanbujúcim spôsobom 0:4. Bol to budíček v správnom čase, pretože Die Adler nemajú aj napriek sľubnému náskoku ešte nič isté. Pred dnešným zápasom s Augsburgom majú k dobru iba štyri body. Opäť sa budú spoliehať na strelecké schopnosti Andrého Silvu, ktorý je s 23 gólmi spolu s Haalandom druhým najlepším strelcom ročníka.

Augsburg podľahol Eintrachtu v oboch posledných stretnutiach so zahanbujúcim celkovým skóre 0:7. V ostatných týždňoch sa mu navyše na štadiónoch súpera vôbec nedarí, prehral šesť duelov zo siedmich. Trojbodový zápis sa mu podarilo zaznamenať naposledy ešte 28. februára v Mainze.

Frankfurt – Augsburg (F. Mentel)

Druhou alternatívou bude atraktívny duel v Allianz aréne. Bitku o titul sa ešte pokúsi zdramatizovať Bayer Leverkusen, ktorý ešte nestratil nádej v boji o miestenku do Ligy majstrov. Farmaceuti strácajú na Eintracht päť kôl pred koncom šesť bodov, v posledných troch získali sedem.

Bayern Mníchov je v domácej súťaži v ostatných týždňoch absolútne suverénny, v siedmich zápasoch stratil iba dva body za remízu s Unionom Berlín. V minulom kole sa ale pomerne natrápil s nevyspytateľným Wolfsburgom napriek tomu, že už strelil v prvom polčase tri góly. Majster si napokon ale udržal tesné vedenie a zvíťazil 3:2.

Keď sa naposledy dnešní rivali stretli situácia bola úplne odlišná. Bayern strácal na jeho vkus pomerne dosť bodov a Leverkusen sa vynímal na prvom mieste tabuľky. Práve vzájomný zápas sa s odstupom času, najmä pre farmaceutov, ukázal ako zlomový. Futbalisti Leverkusenu sa z tesnej prehry 1:2 nevedeli spamätať tri mesiace.

Bayern – Leverkusen (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
20:25 DS6 Bielefeld – Schalke 

2. BUNDESLIGA
18:25 DS3 Aue – Norimberg (T. Bahník)
18:25 DS2 Fürth – Braunschweig (F. Mentel)

Extra GO
18:25 DS6 Würzburger – Darmstadt