Lipsko so snahou vyvinúť tlak na Bayern

Ďalšie kolo nemeckej Bundesligy otvoríme v Lipsku. Druhý najlepší celok súťaže privíta vo svojej aréne trápiaci sa Hoffenheim.

Mužstvo Juliana Nagelsmanna dostalo minulý víkend v boji o titul nový impulz. Bayern Mníchov získal v domácom súboji s Unionom Berlín iba jeden bod a Lipsko stiahlo stratu na päť bodov. Do konca súťaže zostáva vrátane dnešného súboja už iba šesť kôl a futbalisti RB sú si dobre vedomí toho, že už nemôžu stratiť ani jeden bod.

Minulý víkend zvíťazili v Brémach rozdielom triedy, čo bolo ich osemnáste víťazstvo v ročníku. Dnes si pôjdu pre devätnáste a budú veľkým favoritom, pretože Hoffenheimu sa vôbec nedarí. V posledných štyroch kolách získal iba jeden bod za minulotýždňovú remízu s Leverkusenom.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Lipsko má v tejto sezóne najlepšiu obranu, ktorá inkasovala iba 23-krát. Talentované stopérske duo v zložení Ibrahima Konate – Dayot Upamecano si bude musieť v najbližšom zápase dávať pozor predovšetkým na 14-gólového Andreja Kramariča.

Najlepším strelcom Lipska je v tejto sezóne prekvapivo kapitán Marcelo Sabitzer. Stredopoliar rozvlnil sieť sedemkrát. V ostatných týždňoch sa ale strelecky prebudil aj nórsky zakončovateľ Alexander Sorloth, 25-ročný útočník zaznamenal v roku 2021 päť ligových gólov. Dva z nich v predchádzajúcom kole.

Julian Nagelsmann viedol Hoffenheim počas troch sezón do 116 bundesligových zápasov. Vyhral 51 z nich a získal 1,7 bodu na zápas, čo je najviac v histórii klubu. Súčasný tréner Sebastian Hoeness zasadol na lavičku pred začiatkom tejto sezóny, svoj tím viedol v 28 zápasoch, z ktorých vyhral len osem z nich. Jeho bodový zisk na zápas je tak na úrovni iba 1,11 bodu na stretnutie.

RB Lipsko – Hoffenheim (komentuje S. Suvák)

2. BUNDESLIGA
18:25 DS2 Braunschweig – Paderborn (T. Bahník)
18:25 DS1 Darmstadt – Fürth (F. Mentel)