Sevilla cestuje do Valladolidu, Celta zmeria sily s Villarrealom

Štrnáste kolo španielskej LaLigy dohráme na piatich štadiónoch. Postupne sa spolu pozrieme do Barcelony, Pamplony, Eibaru, Villarrealu a futbalový program zakončíme vo Valladolide.

Barcelonský Espanyol evidentne nezvláda pôsobenie v dvoch súťažiach naraz. Zatiaľ čo v Európskej lige valcuje jedného súpera za druhým, v domácej súťaži herne i výsledkovo tápa. Priority druhého najväčšieho tímu z Katalánska sú tak jasne dané. Dnes ho navyše čaká ďalší náročný súper, ktorý taktiež pôsobí v európskej súťaži číslo dva.

Tím z Pamplony je zatiaľ veľmi príjemným osviežením LaLigy. Momentálne prežíva veľmi dobré obdobie, neprehral ani jeden z posledných štyroch zápasov. Aj preto patrí Osasune sympatické 11. miesto v tabuľke, ktoré bude chcieť ešte vylepšiť po dnešnom súboji s baskickým Bilbaom.

Krátko pred štvrtou hodinou poobede je výkop naplánovaný na štadióne Municipal de Ipurua v Eibare. Domáce mužstvo privíta tabuľkového suseda a pôjde skutočne o veľa. Obe mužstvá sa totiž s pätnástimi získanými bodmi nachádzajú tesne nad pásmom zostupu a nutne potrebujú bodovať.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Podvečer uvidíme v priamom prenose na Estadio de la Cerámica súboj Žltej ponorky s Celtou Vigo. Kelti prežívajú katastrofálne obdobie, čo chce po reprezentačnej prestávke zmeniť nový tréner tímu Óscar García. Villarreal so svojou aktuálnou formou taktiež nemôže byť spokojný. Nevyhral ani jeden zápas z posledných troch.

Na záver nás čaká zápas vo Valladolide. Domáci Real privíta Sevillu, ktorá sa chce priblížiť vedúcemu duu na rozdiel jediného bodu. Los Rojiblancos sa momentálne darí. Neprehrali ani jeden súťažný zápas z posledných siedmich. Naposledy vyhrali aj metské derby, keď zdolali Betis na jeho štadióne 2:1.

11:55 Espanyol – Getafe (DS2, D. Mucha)
13:55 Osasuna – Athletic Bilbao (DS2, D. Mucha)
15:55 Eibar – Deportivo Alavés (DS2, F. Mentel
18:25 Villarreal – Celta Vigo (DS2, F. Mentel
20:55 Real Valladolid – Sevilla (DS1, M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.