Messi opäť prepisoval históriu, Bilbao prekvapilo Sevillu (LaLiga 19. kolo)

Los Colchoneros zvládli zápas s Levante, hoc len najtesnejším možným spôsobom. Nečakaný výsledok sa zrodil na San Mamés. Domáce Bilbao zdolalo FC Sevillu. Messi v dnešnom súboji s Eibarom strelill v LaLige gól s poradovým číslom 400.

Atlético Madrid – UD Levante 1:0 (0:0)
Góly: 57. Griezmann (PK)

Hrdinom prvého nedeľného zápasu sa stal tradičný strelec, Antoine Griezmann, ktorý v druhom polčase premenil pokutový kop po ruke Vukčeviča.

Athletic Bilbao – FC Sevilla 2:0 (1:0)
Góly: 23. a 84. Williams

Prekvapivé víťazstvo Bilbaa so Sevillou zariadil Iňaki Williams. Prvý gól strelil v 23. minúte po individuálnej akcii z ľavej strany. Druhý gól strelil až v závere zápasu po fantastickom šprinte z polovice ihriska. Bilbao potvrdilo formu, neprehralo už piaty zápas v rade.

Barcelona – SD Eibar 3:0 (1:0)
Góly: 19. a 59. Suárez, 53. Messi

Barcelona si podľa predpokladov poľahky poradila s Eibarom. O úvodný zásah sa po fantastickej spolupráci na jeden dotyk s Coutinhom postaral uruguajský snajper Luis Suárez. Ďalší gól padol až po zmene strán.

V 53. minúte prišiel veľký okamih Lionela Messiho, ktorý zase raz prepísal historické štatistiky. Hviezdny Argentínčan strelil v LaLige v drese Barcelony už neuveriteľných 400 gólov! O šesť minút neskôr spečatil svoj fantastický výkon v zápase Luis Suárez a uzatvoril skóre na konečných 3:0 v prospech domácich.

Betis Sevilla – Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 67. Canales – 13. Modrič, 88. Ceballos

Atraktívny duel dvoch kráľovských klubov začal lepšie favorit stretnutia. V 13. minúte otvoril skóre čerstvý držiteľ zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu na svete, Luka Modrič. Od tohto momentu sa však Los Merengues zo zápasu akoby vytratili a domácemu Betisu len sekundovali. A tak prišiel zaslúžený trest. V 67. minúte vyrovnal bývalý hráč Madridu, Sergio Canales.

Utrápený Real Madrid nakoniec v závere zápasu zachránil mladý záložník Dani Ceballos. Španiel ale víťazný gól proti svojmu bývalému klubu neoslavoval, namiesto toho mu preukázal rešpekt. Real Madrid poskočil v tabuľke na štvrté miesto. Napriek víťazstvu však podal mizerný výkon. V zápase mal len 26-percentné držanie lopty.

Do hry sa opäť nedostal ani z lavičky náhradníkov jeden z najtalentovanejších hráčov kádra, Isco Alarcón. Španiel presedel celý zápas na lavičke náhradníkov, a tak je zrejmé, že z klubu už čoskoro odíde za lepším.