Leganés zaskočil Betis, Sevilla vyrovnala behom štyroch minút (LaLiga 23. kolo)

Prvý nedeľný zápas zvládol lepšie domáci celok. Hrdinom Leganés sa v zápase s Betisom stal Youssef En Nesyri, ktorý zaznamenal hetrik. Sevilla vyrovnala v bláznivom závere.

Leganés – Betis Sevilla 3:0 (2:0)
Góly: 22., 36. a 66. En Nesyri

Marocký útočník otvoril skóre zápasu už v 22. minúte. Nutno podotknúť, že s veľkou dávkou šťastia. Nepokrytý útočník mal na päťke súpera príliš času na to, aby zamieril presne do odkrytej brány. Jeho pokus však nebol presný. Lopta sa dostala do siete až po teči Antonia Barragána. Ešte do polčasu sa Maročan radoval znovu. Výbornú asistenciu si pripísal Oscar.

Po zmene strán zavŕšil Youssef En Nesyri hetrik. Fantastický pas mu medzi obrancov poslal dánsky kolega z útoku Martin Braithwaite. Bývalý útočník Malagy opäť nezaváhal, a tak si po zápase mohol odniesť loptu domov.

FC Sevilla – SD Eibar 2:2 (0:1)
Góly: 88. Ben Yedder, 90+2. Sarabia – 22. Orellana, 63. Charles

Fanúšikovia na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán prežili klinickú smrť. Zásluhou Orellana a Charlesa totiž domáci prehrávali po hodine hry už 0:2. Ich miláčikovia nakoniec stiahli dvojgólové manko v závere zápasu behom štyroch minút, a to napriek vylúčeniu Evera Banegu v 84. minúte. Vyrovnávajúci gól strelil odchovanec Realu Madrid Pablo Sarabia, o ktorého sa podľa najnovších špekulácií intenzívne zaujíma londýnska Chelsea.

Athletic Bilbao – FC Barcelona 0:0

Marc-André ter Stegen bol dnes jedným z najlepších mužov na ihrisku. Baskov, ktorí si v zápase vytvorili viacero príležitostí často privádzal do zúfalstva. Celkovo nemecký brankár zlikvidoval päť streleckých pokusov a udržal ďalšie čisté konto v LaLige. Barcelona si na druhej strane príliš veľa čistých šancí nevytvorila. Brankára Iago Herrerin čelil iba dvom strelám, ktoré smerovali medzi tri žrde. Aj preto Barcelona len remizovala s Athleticom Bilbao 0:0.