El Clásico pre Barcelonu, kríza Sevilly pokračuje (LaLiga 26. kolo)

Nováčik odmietol ísť do vedenia na konci prvého polčasu a v tom druhom prišiel zaslúžený trest. Espanyol dvomi gólmi behom desiatich minút rozhodol o víťazstve na domácej pôde.

Espanyol Barcelona – Real Valladolid 3:1 (1:1)
Góly: 1. Iglesias, 55. Hermoso, 65. Wu Lei – 17. Alcaraz

Espanyol potešil domácich fanúšikov už po šestnástich sekundách zápasu. Rýchlu akciu s prehľadom zakončil hrotový útočník Borja Iglesias. Po štvrť hodine hry bolo vyrovnané. Veľmi peknou strelou spoza šestnástky sa prezentoval Rubén Alcáraz.

V nadstavenom čase mohol hostí poslať do vedenia Sergio Guardiola. Pokutový kop ale nepremenil, a tak sme ďalšie góly videli až po zmene strán.

Tie však padali už len do brány Jordiho Masipa. V 55. minúte ho najskôr prekonal stopér Mario Hermoso, o desať minút neskôr spečatil na konečných 3:1 pre domácich čínsky krídelník Wu Lei.

Villarreal – Deportivo Alavés 1:2 (0:0)
Góly: 61. Santi Cazorla (11m) – 54. Maripán, 77. Inui

Huesca – Sevilla 2:1 (1:0)