Real vystriedal Barcu, Celta konečne explodovala (LaLiga 30. kolo)

Fanúšikovia Celty sú po dnešnom zápase určite smutní, že si nemohli vychutnať fantastické gólové predstavenie svojich miláčikov priamo na Estadio de Balaídos vo Vigu. Celta predviedla konečne výkon, na aký čakali jej verní počas celej sezóny. V 20. minúte viedla už 2:0. Vzápätí uvidel červenú kartu za surový zákrok hosťujúci obranca Martin Aguirregabiria a bolo vymaľované.

Do úvodného hvidzu pridal ďalšie dva góly Rafinha a o výsledku bolo rozhodnuté. Rafinhu vymenil po zmene strán navrátilec do tímu Nolito, ktorý sa hneď v prvom zápase presadil aj gólovo. Iago Aspas mu prenechal penaltu a urobil dobre. Nolito ju premenil a v záverečných minútach si ešte pripísal aj asistenciu na posledný gól Santiho Miňu.

Z prvého víťazstva po reštarte sa dnes teší aj Valencia. Na Mestalle porazila Osasunu 2:0. O víťazstve rozhodla už v prvom dejstve. Radovala sa už v tretej minúte zápasu, systém VAR ale domácim radosť prekazil. Rodrigov gól neuznal pre ofsajd. O deväť minút neskôr už ale bolo všetko v poriadku. Do vedenia poslal favorita Goncalo Guedes. Ten ešte v prvom polčase predsa len doprial radosť z gólu Rodrigovi. 29-ročný Španiel poistil víťazstvo Valencie v 35. minúte a Los Che si ho už nenechali ujsť.

Futbalisti Realu Madrid využili zaváhanie Barcelony a poskočili na prvé miesto tabuľky. V San Sebastiáne zvládli náročný zápas s Realom Sociedad. Z bieleho bodu poslal kráľovský klub do vedenia kapitán Sergio Ramos. Víťazný gól strelil Karim Benzema. Sociedad v závere zatlačil a favorit mal problémy. Tlak dokázali domáci pretaviť iba v kontaktný gól. Ambicózny klub získal z deviatich možných bodov iba jeden a cesta do Európy sa začína komplikovať.

Celta Vigo – Deportivo Alavés 6:0 (4:0)
Góly: 14. Murillo, 20. Aspas, 40. a 41. Rafinha, 78. Nolito (PK), 86. Mina

Valencia – Osasuna 2:0 (2:0)
Góly: 12. Guedes, 35. Rodrigo

Real Sociedad – Real Madrid 1:2 (0:0)
Góly: 83. Merino – 50. Ramos (PK), 70. Benzema