Súboj tabuľkových susedov na Mestalle, Villarreal cestuje do Sevilly

Tridsiate tretie kolo LaLigy dnes pokračuje ďalšími štyrmi zápasmi. Dva z nich vám ponúkneme v priamom prenose na DIGI SPORT 3, zvyšné dva si môžete pozrieť na platforme Extra GO.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Vo Valencii uvidíme súboj tímov, ktoré v tabuľke od seba delí iba jeden bod. Valencia i Athletic Bilbao by sa v budúcej sezóne radi predstavili v európskych pohároch, ich výsledky a najmä výkony po reštarte LaLigy tomu ale príliš nezodpovedajú. Valencia vyhrala z piatich zápasov po obnovení ročníka iba jeden, Bilbao dva. V zostávajúcich stretnutiach budú oba tradičné celky pod obrovským tlakom. Ich fanúšikovia sú veľmi nároční a s ôsmym, respektíve deviatym miestom v tabuľke sa rozhodne ani jeden z táborov neuspokojí. Účasť v pohárovej Európe bude mať navyše v budúcej sezóne ešte väčšiu dôležitosť. Práve klubom zo Španielska, ktoré sa pravidelne nachádzajú vo finančných problémoch, by totiž kvalifikácia do jednej z európskych súťaží rozhodne finančne veľmi pomohla.

19:25 DS3 Valencia – Athletic Bilbao (komentuje T. Bahník)

Predpokladané zostavy:
Valencia: Cillessen; Florenzi; Paulista, Mangala, Costa; Torres, Kondogbia, Parejo, Guedes; Gameiro, Gomez
Athletic: Simon; Capa, Alvarez, Martinez, Yuri; Lopez, D.Garcia; Williams, Sancet, Muniain; R.Garcia

21:55 DS3 Real Betis – Villarreal (T. Bahník)

Villarreal je po prestávke úplne opačný prípad, ako jeho vyššie spomínaní rivali v boji o Európu. Po reštarte LaLigy uspel v štyroch zápasoch z piatich a rovnako ako madridské Atlético vybojoval trinásť bodov z pätnástich. Lepšie je na tom iba líder súťaže Real Madrid. Skvelé výkony vytiahli žltú ponorku na šieste miesto len bod za Getafe a tri za Sevillu. Ak bude pokračovať vo fantastických výsledkoch aj naďalej, pokojne sa môže umiestniť v prvej štvorke. A s tým by po zložitej jeseni počítal len málokto. Villarreal ale v novom kalendárnom roku herne pookrial a vo forme je aj po trojmesačnej prestávke. Do Európy ho ťahá skvele hrajúce trio Gerard Moreno, Santi Cazorla a Paco Alcácer. Posledný menovaný sa k mužstvu pridal v januári, keď sa do rodnej vlasti vrátil po dvojročnej anabáze v Borussii Dortmund a svoje rozhodnutie pravdepodobne neľutuje.

Predpokladané zostavy:
Real Betis: Robles; Mandi, Feddal, Sidnei; Barragan, Alena, Guardado, Moreno; Fekir, Canales; Iglesias
Villarreal: Asenjo; Gaspar, Albiol, Torres, Moreno; Chukwueze, Iborra, Anguissa, Cazorla; Moreno, Alcacer

Extra GO
19:25 DS6 Deportivo Alavés – Granada
21:55 DS8 Real Valladolid – Levante

 

Zobraziť viac