Líder zavíta do Granady, Villarrealu sa postaví Sociedad

Laligový ročník 2019/20 sa chýli ku svojmu koncu, tímom zostáva až na pár výnimiek odohrať už len dva zápasy. Iba poltucet tímov má pred sebou tri duely a práve na tie sa pozrieme dnes večer, čím si skompletizujeme 36. kolo najvyššej španielskej súťaže.

Deportivo Alavés potrebuje po šiestich prehrách v rade bodovať naplno, víťazstvo by mu totiž zaručilo definitívu zotrvania v LaLige. Pred Mallorcou a Leganés by mal baskický klub dve kolá pred koncom šesťbodový náskok a s obomi mužstvami má lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Získať čo i len bod je ale pre Deportivo obrovský problém, spolu s Espanyolom má práve Alavés zo všetkých tímov najhoršiu formu a za svoj aktuálny náskok vďačí výsledkom dosiahnutým pred prerušením sezóny.

Posledný výkon mu ale dáva nádej, s Realom Madrid napriek prehre odohral celkom vyrovnanú partiu. Podobný výkon by mohol na nejaký bod s Getafe stačiť, klub z madridského predmestia ja totiž na tom dosť podobne podobne. Pred prestávkou patrilo Getafe k najväčším prekvapeniam súťaže a bojovalo o Ligu majstrov. Po reštarte ale dokázalo vyhrať iba jeden zápas z ôsmich a z boja sa definitívne odpísalo. Stále však siaha na miestenku do Európskej ligy a preto musí dať do zvyšných zápasov maximum.

19:25 DS3 Deportivo Alavés – Getafe (komentuje T. Bahník)

Predpokladané zostavy:
Alavés: Roberto – Navarro, Laguardia, Ely, Marin – Burke, Camarasa, Fejsa, Mendez – Perez, Joselu
Getafe: Soria – Olivera, Dakonam, Timor, Cucurella – Jason, Arambarri, Maksimovic, Fajr – A.Rodriguez, Mata

V rovnakom čase odštartuje zápas aj na Estadio de la Cerámica vo Villareale. Žltú ponorku preverí Real Sociedad, ktorý je na tom veľmi podobne ako Getafe. Pred prestávkou figuroval na štvrtom mieste tabuľky, len jedno víťazstvo a až päť prehier z ôsmich zápasov ho ale po reštarte odsunulo na ôsme miesto LaLigy. Pokiaľ sa baskický klub vo zvyšných troch kolách nepreberie, v San Sebastiáne sa európske poháre hrať nebudú. Baskovia naposledy v prestrelke podľahli Granade 2:3, dnes podvečer ich preverí ešte náročnejší a ambicióznejší súper, ktorý si pôjde za víťazstvom od prvej minúty.

Villarrealu naopak trojmesačná prestávka od futbalu neskutočne pomohla. Žltá ponorka sa po nej dostala do vynikajúcej formy, prehrala iba jediný zápas s Barcelonou a zaslúžene poskočila do prvej päťky. Pred Getafe, s ktorým si poradila v minulom kole, má štvorbodový náskok a Európska liga by jej nemala uniknúť. V tejto sezóne sa môže spoliehať predovšetkým na Gerarda Morena, tretieho najlepšieho strelca LaLigy. Autor šestnástich ligových gólov tvorí fantastickú dvojku so Santim Cazorlom, ktorý si okrem ôsmich asistencií pripísal aj desať gólov. Na ich spoluprácu je radosť pozerať.

19:25 DS2 Villareal – Real Sociedad (D. Mucha)

Villareal: Asenjo – Gaspar, Albiol, Torres, Moreno – Anguissa, Trigueros – Gomez, Cazorla, Ontiveros – Chukwueze
Sociedad: Moya – Elustondo, Llorente, Le Normand, Monreal – Merino, Zubimendi – Oyarzabal, Odegaard, Portu – Isak

Ďalšou prekážkou Realu na ceste za titulom bude dnes večer mužstvo Granady. Pre pusinky to nebude vôbec jednoduché, pretože domáci sa v prípade víťazstva môžu bodovo dotiahnuť na šieste Getafe a prekvapivo zabojovať o účasť v európskych pohároch. Real Madrid nemôže kvôli tlaku Barcelony poľaviť a opäť musí zvíťaziť. Barca vyhrala tretí zápas v rade a opäť stiahla náskok Los Blancos na jeden bod. Ten môže kráľovský klub, ktorý po reštarte súťaže vyhral všetky zápasy, opäť navýšiť na štyri body. Prípadná strata by mohla Los Blancos tesne pred koncom zneistiť.

Granada je určite tímom, ktorý môže Real potrápiť a obrať ho o nejaký bod. Po prestávke prehrala iba dva zápasy a nečakane sa zapojila do boja o poháre. Momentálne ťahá sériu troch zápasov bez prehry. Naposledy si tri body doniesla zo San Sebastiánu, kde porazila Real Sociedad 3:2. Real sa následne stretne s Villarrealom a predposledným Leganés a pred poslednými dvomi zápasmi sezóny by si Merengues určite radi udržali štvorbodový náskok. Dobrou správou pre Zidana je, že má k dispozícii okrem Marcela kompletný káder a môže pokračovať v rotácii hráčom a predísť ich únave.

21:55 DS2 Granada – Real Madrid (D. Mucha)

Granada: Silva – Foulquier, Diaz, Vallejo, Duarte, Neva – Machis, Herrera, Azeez, Puertas – Soldado
Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Kroos, Casemiro, Valverde – Hazard, Benzema, Asensio