Sociedad zapol v pravý čas, Real udržal tesné vedenie (LaLiga 36. kolo)

Deportivo Alaévs získalo po šiestich prehrách konečne bod. Podarilo sa mu to v domácom prostredí za remízu s ambicióznym Getafe. Zaváhal aj hlavný rival Getafe v boji o Európsku ligu. Villarreal na domácom trávniku nestačil na Real Sociedad. Baskovia sa po fantastickom víťazstve vrátili do boja o pohárovú Európu.

V Granade to po úvodnej dvadsaťminútovke vyzeralo na hladký priebeh pre Real. Pusinky viedli v 16. minúte už 2:0. Tempo však pomaly upadlo a hra sa postupne vyrovnala. Granada vycítila šancu potrápiť lídra a to sa jej aj podarilo. V 50. minúte strelil kontaktný gól Machis. Napriek viacerým sľubným šanciam sa ale nováčikovi vyrovnať nepodarilo. Real je po reštarte aj naďalej stopercentný. K zisku trofeje chýbajú kráľovskému klubu už len dva body.

Deportivo Alavés – Getafe 0:0

Villarreal – Real Sociedad 1:2 (0:0)
Góly: 85. Cazorla – 61. José, 75. Llorente

Granada – Real Madrid 1:2 (0:2)
Góly: 50. Machis – 10. Mendy, 16. Benzema