Realu víťazstvo nestačilo, šampiónom je Atlético (LaLiga 38. kolo)

Atlético to dokázalo! Prvýkrát od roku 2014 dokráčali Los Colchoneros až na samotný futbalový Olymp. Vo Valladolide prehrávali 0:1, v druhom polčase ale dokázali skóre otočiť. Na 1:1 vyrovnal Angel Correa, víťazný gól strelil v 67. minúte najlepší strelec Atlética Luis Suárez.

Realu Madrid víťazstvo s Villarrealom napokon nestačilo. Podobne ako Atléti prehrávali aj pusinky 0:1. Po zmene strán neuznali Karimovi Benzemovi gól pre ofsajd.

Najlepší strelec Los Blancos bol aj napriek tomu hrdinom zápasu. V 87. minúte vyrovnal, v nadstavenom čase prihral na víťazný gól Lukovi Modričovi. Radosť Merengues ale dlho netrvala, pretože za pár sekúnd sa dozvedeli výsledok z Valladolidu. Bitku o titul prehrali o dva body.

S ročníkom sa víťazným spôsobom rozlúčila aj katalánska Barcelona. Posledné tri body do tabuľky získala vďaka gólu Antoina Griezmanna v záverečnej desaťminútovke.