Ronaldov Valladolid zdolal Huescu, Barca stratila aj vo Valencii (LaLiga 8. kolo)

Vo Valladolide sa v súboji nováčikov stretol Valladolid s Huescou. Domáce mužstvo zaknihovalo najtesnejšiu, ale o to dôležitejšiu výhru. Sevilla pokračuje v spanilej jazde, zatiaľ čo Barcelona podáva naďalej veľmi nevýrazné výkony.

Real Valladolid – Huesca 1:0 (1:0)
Gól: Alcaraz

Súboj nováčikov podľa predpokladov lepšie zvládol domáci tím, ktorý sa dostal do vedenia už v 28. minúte. Gól zaznamenal španielsky záložník Ruben Alcaraz.

Viac gólov v zápase nepadlo, a tak Valladolid ubránil dôležité víťazstvo, ktorým určite potešil najmä svojho nového majiteľa Ronalda Limu, ktorý si zápas naplno vychutnával z tribún.

Sevilla FC – Celta Vigo 2:1 (1:0)
Góly: 39. Sarabia, 61. Ben Yedder – 85. Boufal
ČK: Araujo (Celta)

Sevilčanom sa darilo aj v dnešnom súboji s Celtou. Do vedenia ich poslal v 39. minúte Pablo Sarabia. V 58. minúte oslabil hostí Nestor Araujo, ktorý uvidel od hlavného rozhodcu druhú žltú kartu, a tak predčasne putoval do spŕch.

O tri minúty prišiel zaslúžený trest. Po nádhernej akcii skóroval Wissam Ben Yedder, gól však najprv pre ofsajd uznaný nebol. K slovu sa dostal systém VAR a celú situáciu napravil. Gól Bena Yeddera na 2:0 bol regulérny a hlavný rozhodca ho nakoniec uznal.

Napriek vylúčeniu sa podarilo presadiť aj hosťom. Utešenú strelu k pravej žrdi vyslal na bránu Sofiane Boufal, ktorý v 85. minúte znížil na konečných 2:1.

Valencia CF – FC Barcelona 1:1 (1:1)
Góly: 2. Garay – 23. Messi

Už v druhej minúte otvoril skóre domáci stopér Ezequiel Garay. Po štandardnej situácii sa mu lopta odrazila presne na nohu, a tak už nemal problém dopraviť loptu do siete.

V 23. minúte sa k slovu dostal jeho krajan Lionel Messi. Najlepší strelec Barcelony najskôr nasadil jasličky Kondogbiovi a potom ľavačkou presne vypálil k pravej žrdi Netovej brány. Viac gólov v zápase nepadlo, a tak súboj skončil remízou 1:1. Barca v lige nedokázala zvíťaziť už štyri zápasy po sebe a opäť nevyužila zaváhanie konkurenčného Realu.