Celta cestuje do Alavésu, Sevilla privíta Levante

V dnešnom programe LaLigy uvidíte až päť zápasov. Pozrieme sa do Baskicka na štadióny Deportiva Alavés, Realu Sociedad i Athletica Bilbaa, zastavíme sa aj v Barcelone, či v Seville.

Odštartujeme súbojom Deportiva Alavés s Celtou Vigo na  Estadio Mendizorrotza. Obaja súperi majú čo vylepšovať, pretože sa nachádzajú na spodných miestach tabuľky. Domáci sú až na 18. mieste, hostia sú len o dve miesta vyššie a s tým rozhodne ani Asier Garitano, ani Fran Escríba nemôžu byť spokojní.

Aj o dve hodiny neskôr ostaneme v Baskicku. Tentokrát sa ale presunieme na štadión Anoeta, kde svoje domáce zápasy hráva Real Sociedad San Sebastian. Ak dnes domáci zdolajú ambiciózny Betis, dostanú sa do prvej štvorky a to je viac ako lákavé. Šance sú vysoké, pretože Betisu sa na druhej strane príliš nedarí. V tejto sezóne dosiahol len dve víťazstvá.

Na moment si odskočíme do Barcelony, kde na Estadi Cornellá-El Prat uvidíme súboj dvoch ašpirantov na postup do európskych pohárov. Espanyol hrá v tejto sezóne aj v Európskej lige a dve súťaže sú pre tento katalánsky celok zrejme príliš. V lige je Espanyol predposledný a ak chce zopakovať minuloročný úspech, je na čase, aby sa prebral zo spánku.

Podvečer sa opäť vrátime na sever krajiny. V baskickom regióne sa dnes pozrieme aj na tretí prvoligový štadión zo štyroch. V tomto prípade na ten najslávnejší. Na San Mamés uvidíme súboj domáceho Bilbaa s Realom Valladolid. Domáci by po troch neúspechoch radi naštartovali novú víťaznú sériu a nadviazali na výborné výkony z úvodu ročníka.

Deviate kolo uzavrieme v Andalúzii na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Domáca Sevilla si bude chcieť udobriť fanúšikov a spamätať sa z posledného ligového výprasku od Barcelony. Katalánsky gigant vybavil Sevillu za 35 minút a deklasoval ju 4:0. Los Rojiblancos potrebujú víťazstvo v dnešnom zápase ako soľ.

Program 9. kola LaLigy
11:55 Deportivo Alavés – Celta Vigo (DS2, K. Jakubovič)
13:55 Real Sociedad – Real Betis (DS2, D. Mucha)
15:55 Espanyol – Villarreal (DS2, D. Mucha)
18:25 Athletic Bilbao – Real Valladolid (DS2, T. Bahník)
20:55 Sevilla – Levante (DS2, T. Bahník)