Cádiz chce zakončiť sezónu úspechom

Posledné ligové kolo LaLigy zahájime vo Valencii, kde sa nováčik pokúsi preniknúť do prvej desiatky.

Cádiz je bezkonkurenčne najlepším novicom ročníka, čo chce potvrdiť aj v poslednom súboji s Levante. Počas celej sezóny si úspešne držal odstup od zostupového pásma a pohyboval sa v strede tabuľky, postaral sa aj o viacero prekvapení.

V prvej polovici ročníka dokázal šokovať majstra, v Madride zdolal Real 1:0. Že to nebola náhoda potvrdil zhruba o dva mesiace neskôr, keď si doma poradil aj s Barcelonou. S katalánskym veľkoklubom navyše vybojoval bod aj v odvete na Camp Nou.

Hektické obdobie prežíval iba na začiatku nového kalendárneho roka. Z menšej krízy sa však Cádiz dokázal spamätať a opäť zbiera body. Vyhráva predovšetkým súboje s rivalmi zo spodnej časti tabuľky a preto si zahrá LaLigu aj o po lete.

Levante naopak začiatkom roka žiarilo. V priebehu troch dní odohralo dva zápasy s Atléticom a neprehralo ani jeden. V Madride porazilo nielen aktuálneho lídra tabuľky, ale aj Real. Na konci sezóny však mužstvu z Valencie došiel dych a body zbiera iba zriedka. Výnimkou je remíza s Barcelonou 3:3, ktorá Kataláncov definitívne vyradila z boja o titul. S ohľadom na aktuálnu formu budú favoritom hostia.

Levante – Cádiz (komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.