Real Madrid privíta neobľúbený Betis

Los Blancos čaká na ceste za obhajobou titulu ďalší náročný zápas. Do Madridu pricestuje Betis.

Hostia síce ťahajú štvorzápasovú sériu remíz, to ale neznamená, že aktuálnemu majstrovi darujú body zadarmo. Béticos túžia po pohárovej Európe a stále majú veľké šance svoj sen naplniť.

Betis je so 49 bodmi šiesty, na Real Sociedad stráca iba bod. Zároveň si však musí dávať pozor na Villarreal, ktorý je na siedmom mieste iba kvôli horšiemu vzájomnému zápasu.

Favoritom duelu bude samozrejme výber Zinedina Zidana. Real Madrid stratil z vedúceho tria v posledných týždňoch najmenej bodov, vďaka čomu sa vrátil do boja o titul.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Po víťazstve v El Clásicu s Barcelonou sa už Los Blancos videli opäť na ligovom tróne. Vzápätí ich ale schladilo Getafe, ktoré ich doma obralo o dva body. Real je na druhom mieste pred Barcou, tá má však jeden zápas k dobru. Atlécio je prvé s trojbodovým náskokom. Do konca ročníka ostáva už iba šesť zápasov a preto si Merengues ďalšiu stratu nemôžu dovoliť.

Betis ale v poslednom období v súbojoch s Realom vôbec neťahá za kratší koniec. Práve naopak pravidelne ho vie poriadne potrápiť. Z posledných siedmich vzájomných duelov vyhral hneď tri.

Real Madrid to nemal jednoduché ani naposledy, v Seville zvíťazil tesne 3:2. V 82. minúte rozhodol z pokutového kopu kapitán Sergio Ramos. Ten bude ale Zidanovi pravdepodobne opäť chýbať.

Real Madrid – Real Betis (komentuje D. Mucha)

Extra GO
13:55 DS6 Elche – Levante
16:10 DS6 Real Valladolid – Cádiz
18:25 DS6 Valencia – Deportivo Alavés