Real chystá pomstu, Villarreal proti Betisu

Real Madrid musí odpovedať na včerajšie víťazstvá Atlética a Barcelony rovnakou mincou, ďalšiu stratu si dovoliť nemôže. Ďalší madridský celok si pomeria sily s nebezpečným Realom Sociedad, zatiaľ čo Levante privíta Osasunu. Program zakončíme vo Villarreale.

Obhajca trofeje pokračuje v naháňaní Atlética. Na konte má dve víťazstvá v rade, ale ani v jednom zápase výkonom príliš neoslnil. Na mestského rivala, ktorý má jeden zápas k dobru, strácajú pusinky osem bodov. Ďalšia strata by ho mohla prakticky definitívne odpísať.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Už o desať dní štartuje jarná časť Ligy majstrov a Real Madrid bude mať o ďalšiu starosť na viac. Dnes vyzve na štadióne Alfréda di Stéfana utrápenú Valenciu, ktorej má rozhodne čo vracať. Los Che prežívajú ďalšie kritické obdobie. V podobnej kríze však boli aj pred posledným vzájomným duelom s Realom. Na Mestalle ho ale dokázali ponížiť výsledkom 4:1.

Hviezdou večera bol 24-ročný Carlos Soler, ktorý majstrovi strelil tri góly, všetky z pokutových kopov. Mladý Španiel ukázal veľkú psychickú silu, prvú penaltu mu hlavný rozhodca neuznal a mierne ho rozhodil. Napriek tomu sa postavil ku každej ďalšej a ani raz nezaváhal.

Bol to veľmi nešťastný zápas pre majstra, v ktorom mu nevyšlo prakticky nič okrem Benzemovho úvodného gólu. Okrem troch penált si strelil vlastný gól aj Raphael Varane. Dnes bude chcieť kráľovský veľkoklub túto nešťastnú prehru svojmu tradičnému rivalovi oplatiť.

Real Madrid – Valencia (komentuje D. Mucha)

Program síce odštartujeme v Madride, ale nie na štadióne bieleho baletu. Najskôr sa pozrieme na Coliseum Alfonso Pérez, kde svoje domáce zápasy hráva Getafe. Provinčný klub neprežíva takú sezónu, akú si predstavoval. Pokiaľ sa Getade nedostane do nejakej ohromnej formy v záverečných mesiacoch, od európskych pohárov si minimálne na rok oddýchne.

Oveľa pravdepodobnejší je z pohľadu Getafe boj o záchranu. K dobru má momentálne iba tri body. Z dvanástich možných bodov vybojovalo v posledných týždňoch iba bod. Dnes sa na jeho trávniku predstaví ambiciózny Real Sociedad. Baskovia sú na šiestom mieste a budú favoritom. V Madride sa im ale v posledných rokoch nedarí. Getafe tam naposledy zdolali pred piatimi rokmi.

Getafe – Real Sociedad (D. Mucha)

Druhému klubu z Valencie sa darí o poznanie lepšie. Levante je na vynikajúcom desiatom mieste tabuľky a momentálne je v obdivuhodnej forme. V novom roku prehralo iba jeden zápas. Hneď na úvod nestačilo na Villarreal. Z ďalších piatich ligových zápasov vyhralo dva, okrem Eibaru dokázalo prekvapiť aj majstrovský Real. Levante sa darí aj v španielskom pohári. V Coppa del Rey je stále v hre o finále. Prvý semifinálový zápas s Bilbaom skončil remízou 1:1.

Osasuna to bude mať v tomto prípade mimoriadne ťažké. Levante dokázalo v piatich ligových zápasoch vždy streliť aspoň dva góly. Po víťazstve s Realom majú navyše hráči veľké sebavedomie. Futbalisti Osasuny sú ale na tom tiež momentálne dobre. Po dvoch víťazstvách z posledných troch zápasov sa dostali zo zostupového pásma a predsa len sa im dýcha o niečo lepšie. Tabuľka je ale na posledných ôsmich miestach nesmierne vyrovnaná a v prípade prehry by sa do ohrozeného pásma mohlo mužstvo z Pamplony veľmi rýchlo vrátiť.

Levante – Osasuna (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Šnúru bez prehry momentálne ťahá aj Villarreal. Nie je to ale taká séria po akej by Emeryho mužstvo túžilo. žltá ponorka si v posledných štyroch ligových zápasoch delila body, vďaka čomu stratila kontakt s vedúcim kvartetom. Na štvrtú Sevillu stráca Villarreal už deväť bodov.

Dnes si navyše pomeria sily s ďalším sevillským mužstvom. Betis v novom roku konečne napĺňa svoj potenciál. Zo šiestich zápasov vyhral tri, naposledy odohral vyrovnanú partiu s rozbehnutou Barcelonou, ktorej ale nakoniec tesne podľahol 2:3. Za svoj výkon sa ale Los Béticos rozhodne hanbiť nemusia. Vďaka dobrým výsledkom sa prepracovali na siedmu pozíciu. Ich cieľom je však miestenka do pohárovej Európy, na ktorú momentálne strácajú päť bodov.

Villarreal – Real Betis (T. Bahník)