Atléti cestujú do Baskicka, Blaugranas navštívia nováčika

Prvý zápas v novom roku absolvujú aj hviezdy Atlética Madrid a Barcelony. Obaja ašpiranti na ligový titul sa predstavia na štadiónoch súpera.


S veľkými očakávaniami vstupuje do roku 2021 madridské Atlético, ktoré zatiaľ dokonale využíva slabší ročník v podaní Realu a Barcelony. Mestský rival sa po včerajšom víťazstve prepracoval do čela, Los Colchoneros ale majú tri zápasy vrátane dnešného k dobru.

Na prvé miesto tabuľky sa budú chcieť vrátiť už dnes v Baskicku, kde si zmerajú sily s nevyspytateľným Deportivom Alavés. To sa nachdáza až v druhej polovici tabuľky, rozhodne ho však netreba podceňovať. V tejto sezóne sa už Deportivo postaralo o pár prekvapení.

O body dokázalo v tejto sezóne obrať aj majstrovský Real, aj Barcelonu. S Kataláncami Alavés remizoval 1:1, majstra dokonca dokázal poraziť. Vianočné obdobie pomerne zvládol, aj keď to mohlo byť aj lepšie. Po prehre vo Vigu porazil Eibar a naposledy sa rozdelil s Osasunou.

16:10 DS3 Deportivo Alavés – Atlético Madrid (T. Bahník)


V Barcelone budú chcieť na rok 2020 čo najskôr zabudnúť. Mladšie ročníky si taký zlý ročník nepamätajú. Katalánsky gigant nezískal žiadnu významnú trofej a dobre to s ním nevyzerá ani v aktuálnej sezóne. Do nového roku vstupuje až ako šiesty najlepší klub v Španielsku.

Barcelona síce odohrala o dva zápasy menej ako napríklad tretí Real Sociedad a štvrtý Villarreal, s tým sa ale rozhodne nemôže uspokojiť. Na Atlético stráca až desať bodov a to odohralo ešte o jedno stretnutie menej. Nový rok sa Blaugranas pokúsia odštartovať víťazným spôsobom.

Do cesty sa im postaví veľmi prijateľný súper. V domácom prostredí privíta barcelonské hviezdy posledná Huesca. V tomto prípade je ale pohľad na tabuľku trochu zrádny, pretože nováčik aj napriek postaveniu vie favoritov poriadne potrápiť a dokonca aj obrať o body. Huesca v tejto sezóne remizovala až v deviatich zápasoch zo šestnástich. Napríklad aj s Atléticom a Villarrealom.

20:55 DS2 Huesca – Barcelona (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
13:55 DS6 Athletic Bilbao – Elche
18:25 DS6 Real Sociedad – Osasuna
18:25 DS7 Eibar – Granada