Sevillské derby, Real chce zastaviť Celtu

Španielska liga pokračuje bez prestávky zápasmi sedemnásteho kola. Horúco bude najmä v Seville, kde uvidíme ďalšie pokračovanie neľútostnej bitky medzi Realom a miestnym FC. O slovo sa však prihlásia aj pusinky z Madridu, či ambiciózny Villarreal.

Z pohľadu aktuálnej formy a tabuľkového postavenia by mal byť najatraktívnejším zápasom programu duel majstrovského Realu Madrid s Celtou Vigo. Majster nezakončil kalendárny rok tak, akoby si predstavoval. Na záver iba remizoval v Elche 1:1 a po piatich víťazstvách v rade prišiel o prvé body. Vo Vigu naopak fanúšikovia Celty prežívali po dlhom čase doslova eufóriu.

Najmä december bol zo strany Celty fantastický. Celta vyhrala päť zápasov a raz si body podelila. Naposledy si poradila s Huescou 2:1. Fantastická séria dostala klub z Balaídos zo zostupového pásma až na ôsme miesto tabuľky. Kelti budú teraz chcieť potvrdiť, že to nebola iba náhoda.

Ich silu preverí ten najpovolanejší. Real Madrid má v tejto sezóne ďaleko od ideálu, v decembri sa ale aj on spamätal a začal podávať pomerne solídne výkony. Jeho hlavným problémom je aj v tejto sezóne nízka gólová produktivita. Merengues strelili v tejto sezóne iba o gól viac ako defenzívne ladení Atléti a to odohrali o dva zápasy viac. Góly strieľa iba Benzema, bez neho je úradujúci majster absolútne bezradný. Dnes ale Francúz s alžírskymi koreňmi nastúpi a pomeria si sily s najlepším strelcom ligy. Iago Aspas strelil deväť gólov, Benzema o jeden menej.

Real Madrid – Celta Vigo (komentuje T. Bahník)

Program otvoríme vo Villarreale, kde sa domáca ponorka pokúsi vrátiť na víťaznú vlnu. V poslednom zápase starého roka podľahla Seville, priamemu konkurentovi v boji o miestenku do Ligy majstrov. Villarreal v posledných týždňoch celkovo stratil dych a najmä mnoho dôležitých bodov. Z posledných siedmich ligových zápasov vyhral iba jeden, až päťkrát remizoval.

Napriek tomu bude v dnešnom súboji s Levante favoritom. Klub z Valencie je v neúplnej tabuľke na jedenástom mieste. V závere roka si výrazne polepšil. Tri zápasy z posledných piatich vyhral, prehral iba raz a to sa dalo očakávať. Na Camp Nou podľahol Barcelone 0:1.

Villarreal – Levante (D. Mucha)

V sobotňajšom programe vám ponúkneme aj ostrosledované sevillské derby, v ktorom Betis privíta nenávidené FC. Súboj týchto dvoch rivalov patrí k najatraktívnejším duelom v Španielsku a väčšinou býva ozdobou kola. Pevne veríme, že tomu bude tak aj v tomto prípade.

Hovorí sa, že derby nemá favorita ale to dnešné predsa len má. Slávnejšie FC sa dostalo v závere roka do vynikajúcej formy a na poslednú chvíľu sa predralo do prvej štvorky. Spoločne s Atléticom odohrala Sevilla najmenej zápasov. O tri menej ako tretí Real Sociedad, o dva menej ako Real Madrid, či piaty Villarreal. Napriek pomalšiemu začiatku je Sevilla tam, kde chcela byť.

To si rozhodne nemôžu povedať v zeleno-bielej časti Sevilly. Ambiciózny Betis vstupoval do novej sezóny s veľkými očakávaniami. Mužstvo prevzal skúsený Manuel Pellegrini, ktorý dostal za úlohu, aby Béticos vrátil do pohárovej Európy. Zatiaľ sa to čilskému stratégovi vôbec nedarí.

Real Betis – Sevilla (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V Madride uvidíme ešte jeden duel. Pre zápasom Realu sa o body pobije aj Getafe, ktoré patrilo v posledných sezónach k obrovským prekvapeniam, v aktuálnej sezóne sa ale nevie dostať do tempa. Z pätnástich zápasov dokázal provinčný klub z Madridu vyhrať iba štyri.

Dnes podvečer dostane Getafe ideálnu príležitosť k tomu, aby vyhralo piaty duel. Na Coliseum Alfonso Perez privíta zostupom ohrozený Real Valladolid. To nie je obľúbený štadión pre hosťujúce mužstvo. Valladolid si odtiaľ doniesol tri body naposledy v roku 2008.

Getafe – Real Valladolid (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.