Barca chce potvrdiť zlepšenie, Real cestuje do Pamplony

Pred nami je už 18. kolo španielskej LaLigy, ktorej aj naďalej kraľuje Atlético Madrid. Líder tabuľky mal dnes čeliť baskickému Bilbau. Ich vzájomný zápas bol ale odložený a tak uvidíme iba tri duely.

Najzaujímavejším zápasom z pohľadu ligovej tabuľky by mal byť duel Sevilly s Realom Sociedad. Tieto mužstvá sa v tejto sezóne, tak ako v tej minulej, plánujú pobiť o miestenku do Ligy majstrov. Minulý rok bola v tomto boji úspešnejšia Sevilla, ktorá sa dnes môže v prípade víťazstva na Sociedad bodovo dotiahnuť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Baskický klub viedol súťaž v úvodnej tretine, postupne však začal strácať dych a prepadol sa na piate miesto. Sevilla je síce šiesta, ale odohrala o tri zápasy menej. Seville sa v domácich súbojoch so Sociedadom veľmi darí. Baskovia si z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán naposledy odniesli všetky tri body pred piatimi rokmi. Aktuálna forma hrá tiež v prospech domácich.

Sevilla naposledy remizovala v ostrosledovanom mestskom derby s Betisom. Napriek strate natiahla sériu bez prehry v LaLige na päť zápasov. Úspešná bola aj  v prvých dvoch kolách španielskeho kráľovského pohára. Aj Sociedad vstúpil do nového roka remízou. V domácom prostredí si body podelil s Osasunou.

Sevilla – Real Sociedad (komentuje T. Bahník)

Nemenej zaujímavý by mal byť duel na Estadio Nuovo Los Cármenes, kde domáca Granada privíta kritizovanú Barcelonu. Katalánci vkročili do nového roka tou správnou nohou. Oba úvodné zápasy vyhrali, vďaka čomu prvýkrát v sezóne poskočili do prvej trojky LaLigy.

V nastolenom trende musí Barca pokračovať, pretože na vedúce Atlético stráca sedem bodov a to odohrala o dve stretnutia viac ako madridský rival. Dnes to nebude také jednoduché, pretože Granada aj v tejto sezóne opäť vystrkuje rožky. Nenápadné mužstvo Diega Martinéza je po šestnástich odohraných zápasoch na vynikajúcom siedmom mieste tabuľky a mohlo to byť aj lepšie. Granada však dva z posledných troch zápasov prehrala. Naposledy nestačila na Eibar.

Granada – Barcelona (D. Mucha)

Body musí naháňať aj majstrovský Real Madrid. Pusinky sú na druhom mieste tabuľky a momentálne sú v dobrej forme. Podobne ako Barcelona ale odohrali o dva zápasy viac ako mestský rival, na ktorého napriek tomu strácajú dva body. Dnes sa predstavia v Pamplone, kde vyzvú domácu Osasunu a s ničím iným ako s víťazstvom sa neuspokoja.

Osasune sa v tejto sezóne vôbec nedarí, po šestnástich odohraných zápasoch figuruje až na predposlednom mieste tabuľky. Z víťazstva sa naposledy tešila 24. októbra, odvtedy v lige ťahá neúspešnú, desaťzápasovú sériu bez víťazstva. Šesť zápasov prehrala, štyrikrát získala aspoň bod. Jedinou útechou Osasuny je španielsky kráľovský pohár, v ktorom vyhrala oba zápasy.

Osasuna – Real Madrid (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.