Getafe privíta Granadu, Sociedad nováčika

Dva priame prenosy vám ponúkneme aj z prostredia španielskej LaLigy. Pozrieme sa na štadión Coliseum Alfonso Perez, kde svoje domáce zápasy hráva ambiciózne Getafe, a tiež do San Sebastiánu. Baskický Real Sociedad si zmeria sily s Huescou.

Hráči madridského Getafe pôjdu do dnešného zápasu s Granadou plní sebavedomia. V minulom kole totiž dokázali poraziť na Coliseum Alfonso Pérez slávnu Barcelonu. Víťazný gól strelil 32-ročný útočník Jaime Mata. Dnes sa opäť pobijú o body v domácom prostredí. Tentokrát privítajú papierovo hrateľnejšieho súpera. Granada však už v tejto sezóne ukázala, že bude rovnako ako v minulých ročníkoch kúsať. Potvrdila to v poslednom kole, keď v domácom prostredí obrala o všetky body ambicióznu Sevillu. Na predmestí Madridu sa navyše Granade pomerne darí. Prehrala tu iba dva zápasy z posledných šiestich. José Bordalas, tréner Getafe, má ale obrovskú výhodu, ktorou v súčasnosti nedisponuje takmer žiadny tréner. K dispozícii má kompletný káder. Jeho mužstvo je na štvrtom mieste tabuľky, v prípade víťazstva sa môže dotiahnuť na prvý Real a túto príležitosť hodlá využiť. V domácom prostredí bude Getafe miernym favoritom.

18:25 DS2 Getafe – Granada (komentuje D. Mucha)

Predpokladané zostavy:
Getafe: Soria; Suarez, Dakonam, Cabaco, Olivera; Nyom, Maksimovic, Arambarri, Cucurella; Hernandez, Mata
Granada: Silva; Foulquier, Sanchez, Vallejo, Neva; Montoro, Milla, Herrera; Machis, Molina, Kenedy

Real Sociedad bol po šiestom kole na prvom mieste tabuľky a dnes sa na pozíciu lídra môže vrátiť. V domácom prostredí ale najprv musí zdolať Huescu, čo by nemusel byť až taký problém. Nováčik súťaže na prvé víťazstvo stále čaká. V doterajšom priebehu je však remízovým kráľom. Body si podelil v piatich prípadoch zo šiestich. Real Sociedad vyhral tri zápasy v rade a premiéra sa mu podarila aj na európskej pôde. V náročnom zápase v Chorvátsku dokázal vybojovať tri body v nadstavenom čase. Hrdinom sa stal Jon Bautista. Huesce sa Real Sociedad nikdy v histórii nepodarilo zdolať a favoritom na úspech nebude ani dnes večer. Baskovia ale nemôžu nováčika podceniť. Huesca už dokázala obrať o body Valenciu, Atlético Madrid a v prvom kole aj Villarreal.

20:55 DS1 Real Sociedad – Huesca (T. Bahník)

Predpokladané zostavy:
Sociedad: Remiro; Gorosabel, Elustondo, Le Normand, Munoz; D Silva, Guevara, Merino; Januzaj, Willian Jose, Oyarzabal
Huesca: Fernandez; Maffeo, Pulido, Siovas, Galan; Garcia, Seoane, Mosquera; Mir, Ramirez, Ferreiro

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
11:55 DS8 Real Valladolid – Deportivo Alavés
15:55 DS7 Cádiz – Villarreal