Real vyhral aj v Paríži, na Anfielde bez gólov (LM – osemfinále – odvety)

Liga Majstrov ponúkla odvety osemfinále. Real prišiel potvrdiť dobrý výsledok z domáceho prostredia, Porto hralo už len o česť.

PSG – Real Madrid 1-2 (0:0)
Góly: 71. Cavani – 51. Ronaldo, 80. Casemiro
ČK: Verratti

Prvý polčas bol opatrný z oboch strán. Gól však nepadol. Paríž mal posledný polčas na zvrátenie výsledku a musel otvoriť hru. Asensio napádal vysoko a šikovno vypichol loptu Alvésovi. Následne potiahol protiútok, z ktorého skóroval Cristiano Ronaldo. O štvrťhodinku neskôr vylúčil skúsený rozhodca Brych talianskeho stredopoliara Marca Verrattiho a zdalo sa, že je rozhodnuté. Iskierku nádeje síce vykresal v 71. minúte Edinson Cavani. V 80. minúte ale vrátil vedenie Los Blancos aj so šťastím Casemiro. Real Madrid postupuje do ďalšieho kola po celkovom skóre 5:2.

Liverpool FC – FC Porto 0:0

Liverpool mal nahraté, a tak sa logicky nikam neponáhľal. Kontroloval hru počas celého zápasu a snažil sa domácich fanúšikov potešiť gólom. To sa  mu nepodarilo napriek viacerým sľubným šanciam. Buď bol proti legendárny brankár Iker Casillas alebo konštrukcia jeho brány. Keďže gól nedostal ani jeho náprotivok, zápas sa skončil bezgólovou remízou. Porto sa už môže plne koncentrovať na domácu súťaž a Liverpool na žreb štvrťfinále, ktoré bude 16. 3