Madridské derby víťaza neprinieslo, Barca zakopla aj s Bilbaom (La Liga 7. kolo)

V sobotu sa mali fanúšikovia LaLigy naozaj načo pozerať. Súbojom dňa bolo El Derbi Madrileňo, zaujímavé zápasy sa však hrali aj na Camp Nou, či v Eibare.

Real Sociedad – Valencia 0:1 (0:1)
Gól: 36. Gameiro

Netopiere sa konečne dočkali. Prvé víťazstvo v sezóne im zabezpečil gól z 36. minúty, keď precíznu prihrávku zužitkoval Kevin Gameiro.

Vyrovnať z pokutového kopu mohol v 67. minúte Willian José. Jedenástku neumiestnil zle, Neto sa však v bráne vyznamenal a radosť z gólu mu prekazil brilantným zákrokom.

Barcelona – Athletic Bilbao 1:1 (0:1)
Góly: 84. El Haddadi – 41. Marcos

S Barcelonou niečo nie je v poriadku. Zaváhala už tretí krát v rade a na to nie sú fanúšikovia blaugranas vôbec zvyknutí. Skóre na Camp Nou po perfektnej Susaetovej prihrávke otvoril hosťujúci de Marcos.

Nebyť Lionela Messiho, Barca by pravdepodobne prehrala aj druhý zápas v rade. Z jeho práce vyťažil navrátilec Munir El Haddadi, ktorý stál v správnom čase na správnom mieste a vyrazenú loptu doklepol do siete. Barca tak aspoň remizovala s Bilbaom 1:1.

Eibar – Sevilla 1:3 (0:0)
Góly: 90+9. Jordan – 47. Silva, 59. (PK) a 90+4. Banega

Sevilla povzbudená veľkým víťazstvom s Realom Madrid vstupovala do zápasu s Eibarom ako jasný favorit. Preferencie dokázala pretaviť v gól až v druhom polčase, keď skóre zápasu otvoril najlepší strelec súťaže André Silva.

Druhý gól strelil o desať minút neskôr z penalty Ever Banega. Argentínsky záložník sa presadil aj v nadstavenom čase. Na 3:0 v prospech hostí upravil po prihrávke od Muriela.

V neuveriteľnej deviatej minúte nadstaveného času ešte stihol skorigovať na konečných 1:3 striedajúci Jordan. Sevilla poskočila v tabuľke už na tretie miesto.

Real Madrid – Atlético Madrid 0:0

Mal to byť jeden z ďalších nezabudnuteľných večerov v Madride. Nakoniec z toho bola iba bezgólová remíza dvoch bezzubých útokov.

Obrovskú šancu mal v 18. minúte hosťujúci útočník Antoine Griezmann. Samostatný nájazd na Curtoisa však v gól pretaviť nedokázal. Vzápäťí obrovskú šancu na druhej strane spálil Gareth Bale. Po výbornom centri Kroosa z voľného kopu minul Oblakovu bránu z tesnej blízkosti.

V druhom polčase bol oveľa aktívnejší a nebezpečnejší domáci klub. Najviditeľnejším hráčom bol ofenzívny klenot Los Blancos Marco Asensio. Ani z jednej veľkej príležitosti však Oblaka neprekonal, a tak si rivali na Santiago Bernabeu rozdelili body za bezgólovú remízu.