Mallorca žije! Sevilla otočila skóre v Bilbau (LaLiga 35. kolo)

Ostrovania využili remízu rivalov v Eibare a po víťazstve s Levante oživili nádeje na udržanie sa v Primera Dividsón. Klub z Valencie zdolali v domácom prostredí 2:0. Na záchranu potrebujú po 35. kole ešte tri body. Tie sa posnažia získať už o tri dni v Seville.

Los Rojiblancos nezačali zápas na San Mamés najlepšie. Po pol hodine prehrávali 0:1. Skóre otvoril 28-ročný obranca Ander Capa. Favorit nevedel nájsť recept na baskický klub 70. minút. Potom však skóroval dvakrát za štyri minúty a z ničoho nič otočil vývoj zápasu vo svoj prospech. Athletic zareagovať nedokázal a Sevilla zaknihovala dôležité víťazstvo v boji o Ligu majstrov.

Eibar – Leganés 0:0

Mallorca – Levante 2:0 (1:0)
Góly: 40. Cucho, 84. Kubo

Athletic Bilbao – Sevilla 1:2 (1:2)
Góly: 28. Capa – 70. Banega, 74. El Haddadi