Zvýši Middlesbrough svoje postupové šance?

Do konca sezóny je samozrejme veľmi ďaleko, futbalisti Middlesbrough ale po rokoch vyčarili svojim fanúšikom úsmev na tvári a pokúsia sa ho udržať čo najdlhšie.

Middlesbrough je pred dnešným zápasom na siedmom mieste tabuľky. V prípade víťazstva sa môže bodovo dotiahnuť na šiesty Bournemouth. Dva zápasy v rade ale tradičný anglický klub vyhral naposledy v minulom roku. V poslednej dobe je to s ním ako na hojdačke.

Víťazstvá striedajú nečakané prehry. Z posledných piatich duelov prehral Middlesbrough dva. Nestačil na devätnásty Birmingham, ani na zostupom ohrozený Sheffield Wednesday. V poslednom kole si chuť mierne vylepšil, keď vybojoval tri body v Nottinghame. Dnes ho čaká duel s ďalším slávnym klubom, ktorý na svoje zlaté časy roky už len spomína.

Blackburn Rovers podobne ako Middlesbrough dlhé roky tápa v Championship. Návrat do Premier League je v nedohľadne a situácia sa pravdepodobne tak rýchlo nezmení. Rovers nazbierali o šesť bodov menej ako Boro a sú na dvanástej pozícii. Z dvadsiatich štyroch duelov dokázali vyhrať iba deväť. Vzájomné súboje dnešných rivalov bývajú nesmierne vyrovnané.

Posledné dva duely skončili remízou. V poslednom zápase, ktorý sa hral v tejto sezóne v Ewood Parku dokonca nepadol ani jeden gól. V posledných dvanástich vzájomných dueloch sa z víťazstva radovali hostia iba v jednom prípade. Až sedemkrát skončil duel remízou.

Middlesbrough – Blackburn Rovers (K. Jakubovič)